Спеціальні потреби

Командир донецьких сепаратистів – людина з трьома іменами


Лідер проросійських сепаратистів - Ігор Стрєлков
Лідер проросійських сепаратистів - Ігор Стрєлков

Ігор Стрєлков погрожує знищувати членів Національної гвардії України, виявлених на території «Донецької народної республіки».

У цієї людини три імена. Українська розвідка розшукує його як головного російського агента на сході країни, де діють сепаратисти. Він пересувається вулицями на чорному «Мерседесі», його вусате обличчя ховається за тонованими вікнами, а його мета – «знищити» українські війська, які вторгнуться на його територію.

У листівці, яка з’явилася на цьому тижні в бунтівній Донецької області, «полковник Ігор Стрєлков» оголосив себе головнокомандувачем усіма сепаратистськими силами і закликав російську армію на допомогу в боротьбі з тим, що він називає загрозою, що йде від «хунти » в Києві і від НАТО.

Для Києва і його західних союзників Стрєлков є живим доказом того, що Москва стоїть за повстанням на сході України і намагається повторити сценарій, розіграний в Криму і що закінчився березневим приєднанням цього півострова до Росії.

Сепаратисти мало говорять про цю людину. Своїм бійцям він відомий як «Стрєлок».

Київ твердить, що він є агентом Головного розвідувального управління Росії . Водночас мешканці однієї з московських околиць впізнали в ньому тихого сусіда, якого протягом багатьох років вони знали як Ігоря Гіркіна.

Ким би він не був – Стрілковим, Стрєлком або Гіркіним, – ця людина рідко з’являється публічно, ховаючись за тонованими вікнами автомобіля в Слов’янську – місті, яке його люди перетворили на справжній бастіон сепаратизму.

Його листівка, опублікована на сайті сепаратистського політика Павла Губарєва в понеділок, була випущена від імені «верховного головнокомандувача Донецької народної республіки».

Він дав українським військам 48 годин на те, щоб «присягнути на вірність Донецькій народній республіці або залишити її територію», пригрозивши затриманням або «знищенням на місці» членам української Національної гвардії.
У квітні «Комсомольська правда» опублікувала відеозапис інтерв’ю, судячи з усього, з тим же самим вусатим чоловіком.

На відео Стрєлков каже, що приїхав з Криму, і що більшість його бійців – ветерани російської та української армій з досвідом бойових дій. Вся їх зброя захоплена з українських арсеналів – Москва не дала їм ні єдиного автомата і ні єдиного патрона, стверджує він.

Відео - найголовніше

Мистецтво про непереможну силу жінки. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:27 0:00
XS
SM
MD
LG