Спеціальні потреби

У США та ЄС круглий стіл вітають, але багато надій на нього не покладають


У США та ЄС вітають круглий стіл
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:17 0:00

У США та ЄС вітають круглий стіл

У середу у приміщенні Верховної ради України розпочався круглий стіл для врегулювання кризи в Україні. Дискусія відбувається під керівництвом президентів Леоніда Кравчука і Леоніда Кучми та виконуючого обов’язки президента України Олександра Турчинов. У зустрічі, що проходить під егідою ОБСЄ, беруть участь політики з усіх регіонів, представники духовенства та іноземні дипломати.

Щоправда, лідери сепаратистів з так званих Донецької та Луганської народних республік, як і донецький бізнесмен Рінат Ахметов, участі в ній не беруть. Проте регіон, окрім інших, представлений народним депутатом та керівником Луганської обласної організації ПР Олександром Єфремовим.

Круглий стіл у Києві, - перша з серії дискусій, що мають пройти у рамках плану ОБСЄ, який підтримали Україна та Росія, з метою припинення насильства. За словами Олександра Турчинова, завданням круглого столу є збереження України.

«Говорять, що ми не хочемо чути Донецький регіон. Ми хочемо почути. Але для того, щоб бути почутим, не потрібно стріляли, не потрібно грабувати, не потрібно захоплювати будинки. Ми відкриті до діалогу і кабінет міністрів готовий розпочати суттєві реформи», - сказав, відкриваючи круглий стіл в.о. президента України Олександр Турчинов.
Ми розуміємо небажання українського уряду вести діалог з тими, в кого, у прямому сенсі слова, руки по лікоть в крові. Але ми розуміємо також і те, що існують питання, щодо яких має відбутися серйозний діалог - про конституційну реформу і рівень автономії різних регіонів.
Джей Карні, речник Білого дому.

У США та ЄС спробу вести діалог між різними політичними силами України вітають. У той же час багато надій на вирішення української кризи, спричиненої, в першу чергу, агресією Росії, на нього не покладають.

«Ми вітаємо зусилля українського уряду розпочати діалог щодо національного примирення та єдності під егідою ОБСЄ, в якому беруть участь також українці зі східного та південного регіонів. Ми закликаємо Росію підтримати ці зусилля. Втім, ми, звичайно, розуміємо небажання українського уряду вести діалог з тими, в кого, у прямому сенсі слова, руки по лікоть в крові. Але ми розуміємо також і те, що існують питання, щодо яких має відбутися серйозний діалог про конституційну реформу і рівень автономії різних регіонів», - сказав під час щоденного брифінгу речник Білого дому Джей Карні.

Ситуацію в Україні обговорювали в Парижі міністри закордонних справ Франції та Німеччини. До них мають приєднатися їхні колеги зі США та Великобританії.

«Ми зробимо попередню оцінку початку національного діалогу в Україні і потім, з дня на день, будемо дивитися, що ми можемо зробити, аби вплинути на перебіг подій з тим, щоб було можливо організувати чесні вибори в Україні 25 травня. Сьогодні під час засідання французького уряду ми вирішили, що вибори 25 травня треба провести будь-якою ціною, щоб політична ситуація в Україні почала змінюватися демократичним, еволюційним шляхом», - заявив під час виходу до преси міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр.
Якщо існуватимуть перепони у проведенні виборів, ми будемо реагувати. Можливо, - введенням додаткових санкцій. Нові санкції можуть бути у фінансовому секторі, енергетичному, та оборонному.
Лоран Фабьюс, міністр закордонних справ Франції.


Одночасно у західних країнах триває дискусія щодо наступного раунду санкцій проти Росії. Напередодні міністр закордонних справ Франції Лоран Фабіус пояснив у Вашингтоні, за яких умов Париж готовий ввести санкції проти Росії.

«Якщо існуватимуть перепони у проведенні виборів, ми будемо реагувати. Можливо, - введенням додаткових санкцій. Нові санкції можуть бути у фінансовому секторі, енергетичному, та оборонному», - сказав він під час прес-конференції в Інституті Брукінґса.

Президент Європейської Ради Герман ван Ромпей, який напередодні побував в Києві, а сьогодні перебуває у Грузії, заявив, що ЄС залишаться відданим суверенітету та територіальній цілісності України:

«Після нелегальної анексії Криму та Севастополя, Європейський Союз запровадив санкції проти низки фізичних осіб та підприємств. У випадку подальшої дестабілізації, Європейський Союз залишається відданим ідеї збільшення ціни, яку доведеться заплатити Росії за свої дії».

У Тбілісі Герман ван Ромпей підтвердив, що ЄС підпише Угоду про асоціацію з Грузією 27 червня та продовжуватимемо будувати тісні відносини з країнами-сусідами Росії, незважаючи на тиск Кремля.
  • 16x9 Image

    Тетяна Ворожко

    Старша редакторка Української служби «Голосу Америки», ведуча, журналістка і продюсерка. Цікавиться політикою, відносинами України-США, соціальними питаннями та медициною, але найбільш любить розповісти гарну людську історію. Робить включення із місця подій, запускає нові проекти та програми, із 2017 року редагує та регулярно дописує до рубрики «Блоги» на веб-сайті служби. Працювала репортером газети «Киевские Ведомости» та програми «Погляд у світ» (УТ-1), сценаристом та журналістом культового шоу «Без Табу з Миколою Вереснем» (1+1). Дописувала до десятка газет і журналів. Співпрацювала з CNN та BBC. Після навчання у США обійняла посаду радника Координатора проектів ОБСЄ в Україні з питань мас-медіа, де протягом двох років запустила десятки проектів, спрямованих на розвиток вільних ЗМІ та зменшення напруги між регіонами країни. Автор двох книг та документального фільму (канал СТБ). Здобула диплом магістра історії КНУ імені Тараса Шевченка та магістра журналістики Університету штату Огайо (Атенс). Мама сина.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG