Спеціальні потреби

Савченко: я повернулася і включаюся в роботу


Надія Савченко у Верховній Раді. 31 травня, 2016.
Надія Савченко у Верховній Раді. 31 травня, 2016.

Народний депутат Надія Савченко вперше після повернення в Україну виступила з трибуни Верховної Ради.

КИЇВ - Народний депутат України Надія Савченко закликала колег-депутатів зробити все можливе, щоб «витягнути» з полону останнього з українців.

Про це вона заявила під час свого першого виступу в сесійній залі Верховної Ради 31 травня.

«Я знімаю свій портрет з трибуни, і міняю його на обличчя хлопців, які будуть дивитися вам в очі; які все ще сидять в тилу ворога і борються за нашу Україну. Для того, щоб ви кожен раз, коли будете виступати, розуміли, що не маєте права не витягнути останнього з них», - заявила Савченко з трибуни Верховної Ради.

У перші секунди свого виступу Савченко сказала, що вона «повернулася і включається в роботу».

«Я хотіла б подякувати всім українців, які боролися за мене. Всім українцям, які в світі піднімали свідомість світової спільноти і показували їм, що таке Україна. Я хочу подякувати всім добрим і порядним людям в світі. Хочу попросити вибачення у матері Вадима Пугачова за те, що її син віддав життя за мою волю», - підкреслила Савченко.

Савченко зазначила, що не «дасть забути» всіх тих, хто готовий був жертвувати життям за свободу України - на Майдані в часи Революції гідності, і зараз, - в зоні проведення антитерористичної операції.

«Я не дам вам забути тому, що якщо хтось з вас був на кладовищі, то ви могли відчути те, що відчуваю я: вони не лежать, вони стоять з нами за Україну, і вони не ляжуть в могилу до тих пір, поки ми не отримаємо ту Україну, за яку загинули вони, і про яку мріємо ми», - сказала народний депутат України Савченко.

Як повідомляє кореспондент Російської служби «Голосу Америки» з Києва, Савченко підкреслила, що Україна і її народ понад будь-якого з тих, хто сидить в залі.

Я хотіла б подякувати всім українців, які боролися за мене
Надія Савченко

«Народ України не дасть нам сидіти в кріслах, якщо ми будемо зраджувати їх. Україна понад усе для тих, хто сидить в цих кріслах Україна, понад життя кожного з нас», - сказала Савченко і заспівала перші куплети Національного Гімну України.

У короткому привітанні до народних депутатів спікер Верховної Ради Андрій Парубій сказав, що «Надія Савченко стала незламним символом України».

«У той період, коли Україна була у вогні, боролася проти російського окупанта - понад 700 днів тривала її боротьба. Боротьба всіх нас. І в цій боротьбі Україна і Надя Савченко отримали переконливу перемогу. Сьогодні я маю честь її вітати в залі Верховної Ради України», - підкреслив Парубій.

Дивіться також: Савченко зірвала свій портрет у Верховній Раді

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG