Спеціальні потреби

Прес-конференція Савченко: Путін, полонені, Рада і президентство


«По-перше, у Раді я зніму з трибуни себе і повішу плакат з іншими політв’язнями. Щоб вирвати з полону кожного нашого, готова говорити з самим чортом​»

Українська льотчиця, народний депутат Надія Савченко 27 травня провела прес-конференцію у Києві. Радіо Свобода зібрало найцікавіші цитати української військової, що два дні тому повернулася з ув'язнення в Росії.

Люблю літати, але, якщо треба – буду президентом

Відповідаючи на запитання про плани на свою роботу, Савченко сказала: «Я дуже люблю свою роботу, я дуже хочу літати, але для України буду працювати там і робити те, що корисне… Мені байдуже, де захищати Україну, чи я піду в гарячий бій у перші ряди. Якщо я знаю, що я зараз тут, то я буду робити тут те, що я можу тут... Все моє життя – це Україна», – сказала вона.

Відповідаючи журналістам, чи готова вона бути президентом, Савченко сказала: «Українці, якщо вам треба, щоб я була президентом, я буду. Я просто ще не зовсім вірю, що в нас люди навчилися голосувати не за гречки. Чесно скажу, що я не дуже хочу, бо люблю літати. Але якщо треба – я зроблю все і пройду і цей шлях і працюватиму з віддачею».

Згодом вона додала, що «на Банкову завтра» ще не збирається, бо їй там «ще немає що робити».

«Коли буду готова і зможу, коли відчую це сама, якщо люди скажуть, що я потрібна там, тоді піду. Але, як і на першому Майдані, якщо люди вийдуть і скажуть, що я там не потрібна, то обома руками за крісло не триматимусь, а вийду і скажу «добре». І ніяких питань не буде», – додала Савченко.

Путіну: Відчепися від України

На запитання, що б вона хотіла сказати президентові Росії, Савченко відповіла зверненням до Володимира Путіна на «ти»:

«Відчепися від України і від кожної країни, в яку ти вчепився. Залиш собі своє царство, не мордуй своїх людей, не знущайся над росіянами. Життя два не проживеш. Здохнеш все одно, і ми теж помремо. Тому живи гідно, як людина. Перестань не давати жити іншим», – сказала вона.

Прийду 31 травня в Раду

Савченко планує почати працювати як народний депутат уже 31 травня. «Я обов’язково піду, це мій робочий день. Мені вже два роки «прогули» ставлять. Я піду, я буду працювати. По-перше, зніму з трибуни себе і повішу плакат (з іншими політв’язнями – ред.), щоб так, як пам’ятали, що я сиджу, щоб так пам’ятали і про інших», – сказала Савченко.

У парламенті вона планує, зокрема, займатися питанням армії: «Оскільки зараз у нас стан війни, і ніяк він не перестає лихоманити Україну, то перше, чим я буду займатися, – це комітети чи створення спеціальної комісії якоїсь по армії».

Щоб вирвати з полону кожного нашого, готова говорити з самим чортом​

Савченко заявила, що готова вести переговори з усіма, від кого залежить звільнення українців, які перебувають у заручниках.

«Я заради того, щоб вирвати кожного нашого, готова говорити із самим чортом, якщо це допоможе. Тому я не відкидаю ніяких механізмів. Говорять, що треба це робити політично, не йти на контакт із сепаратистами. Я так не думаю. Я йтиму на контакт з усіма», – заявила льотчиця.

«Я заради того, щоб вирвати кожного нашого, готова говорити із самим чортом, якщо це допоможе. Тому я не відкидаю ніяких механізмів. Говорять, що треба це робити політично, не йти на контакт із сепаратистами. Я так не думаю. Я йтиму на контакт з усіма», – заявила льотчиця.

Надія Савченко під час прес-конференції оголосила «перекур»

Про Алексанрова і Єврофеєва: Ми бійці, нам є про що поговорити

Надія Савченко сказала, що не відмовилася б поспілкуватись із офіцерами ГРУ Євгеном Єрофеєвим і Олександром Александровим, на яких її обміняли.

«Ми – в'язні, ми – бійці, нам є про що поговорити. Якби ми зустрілися, коли нас передавали, я б їм сказала: «Ви потрапили у таку ж м'ясорубку, що й ми, я розумію. Але якщо ще раз зі зброєю прийдеш на мою землю вбивати мій народ – кадик рватиму голими руками». В усьому іншому ми порозуміємося», – сказала українська льотчиця.

«​Закон Савченко»​ правильний

У Верховній Раді Надія Савченко не збирається ініціювати скасування закону про зарахування одного дня попереднього ув’язнення як двох днів у строк основного покарання.

«Я не буду ініціювати скасування цього закону. Я впевнена, що він запрацює…», – сказала вона.

За словами Савченко, закон правильний.

Передрук з "Радіо Свобода"

Дивіться також «Голос Америки»: Завдяки чому Савченко на волі розповів Маккейн, він хоче з нею зустрітись

Завдяки чому Савченко на волі розповів Маккейн, він хоче з нею зустрітись. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:13 0:00

Відео - найголовніше

Можливий шатдаун у США — що це означає для України? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:08 0:00
XS
SM
MD
LG