Спеціальні потреби

Реакція американських законодавців на звільнення Савченко з російського ув’язнення


Завдяки чому Савченко на волі розповів Маккейн, він хоче з нею зустрітись. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:13 0:00

Завдяки чому Савченко на волі розповів Маккейн, він хоче з нею зустрітись. Відео

Віце-президент США сказав, що сила духу Надії Савченко є прикладом для українського народу і всього світу. Про це Джозеф Байден написав у Twitter-мережі. «З поверненням додому, Надю! Твоя сила є прикладом для українців і світу», – написав він. Журналісти «Голосу Америки» поспілкувалися про Надію Савченко з деякими законодавцями на Капітолійському пагорбі.

Авторитетний сенатор у США та великий прихильник України Джон Маккейн хотів би зустрітися із Надією Савченко. Причиною її звільнення він вважає тиск міжнародної спільноти на Росію. З тієї ж причини, каже Маккейн, вчора звільнили з азербайджанської тюрми журналістку Радіо «Свобода» Хадіджу Ісмаїлову.

Сенатор-республіканець Джон Маккейн говорить:

«Без сумнівів, це результат міжнародного тиску. Не впевнений, з чийого боку конкретно, але вважаю, що це результат міжнародного засудження того, як обійшлися з цими мужніми жінками. Отже я думаю, що думка світової спільноти мала свій ефект».

При цьому, на думку Маккейна, через звільнення Савченко не можна послаблювати санкції щодо Росії. Надія ніколи б на це не погодилась, – впевнений сенатор.

«У випадку з Надею Савченко, вона була звільнена в обмін на двох росіян, які перебували в ув’язненні. Тобто, по суті, мова йде про обмін ув’язненими, ми повинні це розуміти. Надя Савченко була б останньою людиною, яка хотіла б, щоб ми зняли санкції в обмін на її свободу. Санкції повинні бути пов’язані безпосередньо з діями Росії. Росія окупувала Крим, вона намагається відокремити Східну Україну, що суперечить міжнародному законодавству. Якщо вони [в Європі] вважають це рівноцінним [обміном], то це буде помилковим рішенням європейської спільноти».

Сенатор Бенджамін Кардин також не приховує задоволенням звільненням Савченко. Він був одним зі співавторів резолюції з вимогою щодо звільнення льотчиці.

Сенатор-демократ Бенджамін Кардин каже:

«Надя була викрадена і нелегально утримувалася в Росії. Це були обурливі дії Російської Федерації. Я радий, що її звільнили. Це (викрадення і утримування в Росії) було неправильним, і я радий бачити, що вона вдома в безпеці. Викрадення людини в Україні та її перевезення в Росію було частиною їх загальної кампанії із втручання у справи незалежної України».

Конгресмен-демократ Сандер Левін сподівається, що сила духу Надії Савченко стане стимулом для росіян протистояти авторитарному режиму:

«Звільнення Надії – це не лише надія, а до якоїсь міри перемога для українського народу та демократичного процесу, а, можливо, також це і меседж для народу Росії, щоб вони піднялися».

Левін зауважив, що з початку війни в Україні українські депутати дуже активізувалися у Вашингтоні:

«У питаннях, як ми працюємо у Конгресі, я хочу, що ми були рішучі, енергійні, у близькому контакті з українськими лідерами. До речі, я думаю, в останні кілька років ми зустрічаємось з парламентарями з України частіше, ніж з будь-якої іншої країни. І це має свою користь».

Республіканський конгресмен Адам-Кінзінґер є політичним опонентом Сандера Левіна. Утім в питанні підтримки України – більшість республіканців та демократів одностайні.

Говорить Адам Кінзінґер:

«Є причина, чому Надію називають героєм України». Це чудова новина – почути про її звільнення з цього несправедливого полону. Цей ветеран-побратим з війни в Іраку є героєм для народу. Її родина та народ України лишаються у моїх думках та молитвах. Надю, з поверненням додому!»

Дивіться також: Цих експертів не переконує приголомшливий успіх Трампа, радять - міняти імідж

Цих експертів не переконує приголомшливий успіх Трампа, радять - міняти імідж. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:24 0:00

  • 16x9 Image

    Ірина Матвійчук

    Журналістка, репортерка, редакторка вебсайту. Цікавлюсь соціальними темами та історією. Для потенційних сюжетів завжди шукаю захопливі історії про українців у США, маловідомі сторінки історії, про неймовірні долі людей та бізнесів. Приєдналася до команди Української служби Голосу Америки у 2014 році. Перед тим працювала в журналі National Geographic та на "Радіо Свобода". Люблю читати книжки, створила у США книжковий клуб Books-R-Us Ukrainian. Із задоволенням подорожую в країни/регіони, які є непопулярними для туристів. Одружена, маю доньку.  

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG