Спеціальні потреби

Барак Обама: Україна сама вибере свою долю; санкції проти Росії збережуться


Президент Обама в Ганновері

США не міняють оцінок політики Росії щодо України та інших сусідніх країн і мають намір зберегти санкції до тих пір, поки Кремль не виконає Мінські угоди. Перебуваючи в Ганновері, президент США Барак Обама зробив ряд заяв про те, як він розцінює дії Росії, і які заходи Захід зробить надалі.

У в понеділок стало відомо, що Вікторія Нуланд, помічник держсекретаря США з питань Європи та Євразії, яка супроводжувала Обаму в Ганновері, вирушає до Києва для проведення зустрічей з українським керівництвом, лідерами політичних партій, депутатами Верховної Ради і представниками громадянського суспільства. Очікується, що в Україні Нуланд обговорить широке коло питань, що стосуються двосторонніх відносин та регіональної проблематики, в тому числі пріоритети при проведенні реформ і виконання Мінських домовленостей.

Виступаючи на Ганноверському ярмарку, американський президент знову повернувся до теми дій Росії в регіоні, зберігши незмінними оцінки того, що відбувається, і тих наслідків для країн регіону Східної Європи, які сіє політика Москви.

«Російська агресія грубо порушила суверенітет і територіальну цілісність незалежного європейського народу України, – заявив Обама. – Це нервує наших союзників у Східній Європі, загрожує нашому баченню єдиної, вільної і мирної Європи. І це, схоже, ставить під загрозу прогрес, який був досягнутий з моменту закінчення "холодної війни"».

На прикладі України Обама підкреслив прихильність США і Заходу в цілому захисту права народів на самовизначення. «Подібно до того, як ми твердо відстоюємо власну безпеку, ми повинні підтримувати базові принципи світового порядку, в тому числі, принцип, згідно з яким, такі країни, як Україна, мають право вибирати свою власну долю», – зазначив президент США, нагадавши, що Москва направила своїх військових в Східну Україну тому, що українці на Майдані обрали для своєї країни європейське майбутнє.

Не можна допускати, щоб в XXI столітті кордони мінялися за допомогою грубої сили після всього того, що Європа пережила в XX столітті, підкреслив Обама і заявив, що США і ЄС повинні продовжувати допомагати Україні в проведенні реформ щодо поліпшення економіки, зміцнення демократії та модернізації збройних сил для захисту своєї незалежності.

Заявивши про бажання мати хороші відносини з Росією, президент США, проте, підкреслив, що санкції щодо Росії повинні зберігатися до тих пір, поки Кремль повністю не виконає Мінські угоди і не забезпечить політичне врегулювання конфлікту на сході України.

«Я щиро сподіваюся, що Росія визнає, що справжня велич відбувається не від залякування сусідів, але від співпраці зі світом, яка є єдиним способом забезпечити стійке економічне зростання і прогрес для російського народу», – заявив президент Обама.

Дивіться також: Ось чому духовні різних конфесій закликають берегти довкілля

Ось чому духовні лідери різних конфесій закликають берегти довкілля. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:37 0:00

Відео - найголовніше

Перша партія танків Abrams прибула до України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:32 0:00
XS
SM
MD
LG