Спеціальні потреби

Голова розвідки США прогнозує «далекосяжні наслідки» для Росії


Джеймс Клеппер
Джеймс Клеппер

Зростаюча напористість зовнішньополітичного підходу Росії, яку ілюструють події в Україні та Сирії, спричинить «далекосяжні наслідки» для російської внутрішньої політики, економічного розвитку і військової модернізації країни, прогнозує глава американської розвідки.

Директор Національної розвідки Джеймс Клеппер представив свою точку зору в доповіді про загрози, з якими США стикаються в усьому світі. Доповідь було оприлюднено на слуханні в Конгресі в четвер.

За словами Клеппера, російська економіка буде і далі скорочуватися в результаті довгострокових структурних проблем, які погіршують низькі ціни на нафту і економічні санкції.

Консенсус-прогноз вказує, що в 2015 році російський ВВП скоротився на 3,8 відсотка, а в 2016 скоротиться ще на 2-3 відсотки, якщо ціна на нафту залишиться на рівні 40 доларів за барель, або ж всього на 0,6 відсотка, якщо ціна повернеться до позначки 50 доларів за барель, пояснив Клеппер.

Незважаючи на уповільнення зростання російської економіки, Кремль в 2016 році має намір зберігати напористу зовнішню політику, йдеться в звіті. «За нашими оцінками, Путін і далі намагатиметься використовувати сирійський конфлікт і заклики до співпраці в боротьбі з ІДІЛ, щоб просувати статус Росії як великої держави і покласти край міжнародній ізоляції», – заявив Клеппер.

За його словами, цілі Москви в Україні – підтримка довгострокового впливу на Київ і перешкоджання спробам України інтегруватися із західними інститутами – «ймовірно, залишаться незмінними в 2016 році».

«Отже, Москва продовжить наполягати на подальшій регіональній інтеграції, посилюючи тиск на сусідні країни, щоб вони взяли приклад Вірменії, Білорусі, Казахстану і Киргизстану, вступивши в очолюваний Москвою Євразійський економічний союз», – говорить він.

Глава американської розвідки не прогнозував широкомасштабного військового вторгнення Росії в Україну, але він не очікує і повного мирного врегулювання конфлікту на сході України.

«Насильство уздовж контактної лінії, яка відділяє зайняті сепаратистами райони, ймовірно, буде як і раніше ускладнювати пошуки політичного рішення, а потенціал для ескалації зберігається», – вважає він.

На думку Клеппера, Україна продовжить стикатися з «серйозними проблемами», серед яких – продовження реформ і прийняття поправок до Конституції, відповідно до вимог Мінської угоди.

Глава американської розвідки прогнозує «неспокійний рік» в Молдові, де, як і раніше, вирує суспільне невдоволення з приводу корупції та поганого управління країною.

Говорячи про Грузію, Клеппер зазначив, що зростаюче невдоволення грузинських еліт і населення повільними темпами інтеграції з Заходом, а також все більш ефективна російська пропаганда, «підвищують ймовірність того, що Тбілісі може уповільнити або зовсім припинити зусилля щодо євроатлантичної інтеграції».

Клеппер також вважає, що Росія може використовувати загрозу нестабільності в Афганістані, «щоб збільшити свою залученість у справи Центральної Азії».

Дивіться також: Кличко розповів про незадоволення Нуланд, Маккейна темпом реформ в Україні

Кличко розповів про незадоволення Нуланд, Маккейна темпом реформ в Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:09 0:00

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG