Спеціальні потреби

Командувач НАТО назвав Росію «загрозою для існування» США і Європи


Генерал Філіп Брідлав
Генерал Філіп Брідлав

Росія являє «довгострокову загрозу для існування» США і Європи, заявив глава Європейського командування США і Верховного головнокомандування Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі генерал Філіп Брідлав.

Ситуація з безпекою в Європі в останні місяці «стала ще серйознішою і складнішою», зазначив Брідлав.

Виступаючи перед комітетом з питань збройних сил Палати представників з доповіддю про безпеку в Європі, Брідлав зазначив ряд проблем – таких, як наполеглива поведінка Росії, масовий наплив біженців і терористична загроза з боку «Ісламської держави».

Росія «вирішила бути противником і становить довгострокову загрозу для існування» Сполучених Штатів та їхніх союзників і партнерів в Європі, сказав Брідлав законодавцям.

Росія хоче «переписати» встановлені правила світового порядку, додав він.

«Щоб протидіяти Росії, Європейське командування разом з союзниками і партнерами проводить заходи стримування і готується в разі необхідності боротися і перемогти», – сказав він.

Росія прагне поширити беззастережний вплив на сусідні країни, щоб створити буферну зону, заявив генерал, додавши: «Росія розширює свій вплив ще далі в спробі знову утвердитися в ролі лідера на світовій арені».

За словами Брідлава, Росія, незважаючи на її запевнення в протилежному, мало робить для боротьби з ІДІЛ в Сирії. Замість цього вона активно підтримує режим Асада і його союзників.

Російське втручання в Сирії «сильно поглибило проблему», змінивши динаміку як в повітряному просторі, так і на землі. «Росія і режим Асада навмисне використовують міграцію з Сирії як зброю в спробі подолати європейські структури і зломити рішучість Європи», – сказав він.

Генерал підкреслив, як важливо, щоб Конгрес продовжував підтримувати ініціативу щодо забезпечення безпеки в Європі European Reassurance Initiative, яка, за його словами, націлена на протидію російської агресії та іншим загрозам.

«Бюджетна заявка на цей рік відображає нашу тверду відданість інтересам безпеки наших союзників і партнерів і наш намір і надалі захищати їх батьківщину», – пояснив він.

За словами Брідлава, бюджет ініціативи пропонується збільшити в 4 рази, до 3,4 мільярда доларів.

Дивіться також: Найгірший сценарій для України це передчасні вибори - Парубій у Вашингтоні

Найгірший сценарій для України це передчасні вибори - Парубій у Вашингтоні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:12 0:00

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG