Спеціальні потреби

WSJ: Банкам США рекомендовано не купувати російські облігації


Уряд США рекомендував деяким великим американським банкам не купувати потенційно прибуткові, але політично ризиковані російські облігації, заявляючи, що це може підірвати введені проти Москви міжнародні санкції.

Про це повідомила газета Wall Street Journal.

Посилаючись на неназвані джерела, ознайомлені з ситуацією, газета вказує, що після попередження влади банкіри на Волл-стріт будуть змушені вирішити, чи вигода від потенційних угод переважає можливі політичні наслідки від ігнорування рекомендацій адміністрації.

Існуючі правила відкрито не забороняють банкам купувати дані цінні папери, але чиновники в Держдепартаменті дотримуються думки, що надання фінансової допомоги Росії піде врозріз з американською зовнішньою політикою, йдеться в публікації.

Москва планує випустити облігації на суму не менше 3 мільярдів доларів. Це перша емісія російських міжнародних цінних паперів після того, як в 2014 році США і їх союзники ввели санкції у зв’язку з російською анексією Криму і підтримкою сепаратистів в Україні, зазначає газета.

Росія запросила до покупки облігацій європейські та китайські банки, а також кілька банків на Волл-стріт, у тому числі Bank of America, Citigroup, Goldman Sachs, J.P. Morgan Chase і Morgan Stanley, пише видання.

Поки на Волл-стріт немає єдиної думки про те, що робити далі. Представники деяких банків, зокрема Citigroup, заявили, що не купуватимуть облігації. Інші, включаючи Goldman і J.P. Morgan, продовжують розглядати пропозицію.

Співробітники уряду США кажуть, що надання Росії допомоги в обслуговуванні її боргу суперечить цілям санкцій.

«Важливо, щоб приватні компанії – в США, ЄС і в усьому світі – розуміли, що Росія залишається ринком з високим ступенем ризику, поки вона продовжує займатися дестабілізацією України», – йдеться в заяві Держдепартаменту, направленій Wall Street Journal. Держдепартамент також попередив про «репутаційних» ризиках повернення до «ведення справ з Росією звичайним чином».

Раніше американські банки досягли певних успіхів на російському ринку, відкриваючи представництва і вивчаючи можливості для угод. З 2002 року на американські банки припадала в середньому приблизно чверть загального щорічного доходу російського інвестиційно-банківського сектора.

Дивіться таккож: В Україні нема належного рослідування військових злочинів - доповідь AI

В Україні нема належного рослідування військових злочинів - доповідь AI. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:38 0:00

XS
SM
MD
LG