Спеціальні потреби

США «глибоко занепокоєні» ескалацією конфлікту в Україні


Джон Керрі
Джон Керрі

Держсекретар Керрі заявив, що США збільшують допомогу для підтримки стабільності в Україні, але вимагатимуть від Києва проведення реформ.

Державний секретар Джон Керрі заявив, що США «глибоко занепокоєні» ескалацією конфлікту між урядовими силами і сепаратистами на сході України протягом останніх тижнів, незважаючи на кілька спроб припинити бойові дії.

У повідомленнях Організації з безпеки і співпраці в Європі вказується на те, що більшість порушень режму припинення вогню відбувається на підконтрольних сепаратистам територіях.

Високопоставлений представник Держдепартаменту заявив «Голосу Америки» у вівторок, що зіткнення свідчать про те, що сепаратисти не дотримуються взятих на себе зобов'язань відповідно до Мінських угод.

Так звані угоди «Мінськ-2», досягнуті за посередництва Франції та Німеччини, містять пакет заходів щодо припинення конфлікту на сході України.

У лютому 2015 року на них погодилися Україна, Росія і сепаратисти. Угоди також передбачають доступ ОБСЄ для проведення моніторингу та верифікації припинення вогню і відведення важких озброєнь.

Однак триваючі зіткнення поставили під сумніви плани проведення місцевих виборів згідно з Мінськими домовленостями.

Тим часом, держсекретар Джон Керрі в середу заявив законодавцям, що США збільшують фінансування, спрямоване на підтримку стабільності в Україні, при цьому домагаючись від неї проведення політичних реформ.

В цілій низці повідомлень проросійських сепаратистів звинувачують в тому, що вони посилили атаки на урядові сили до рівня, що не спостерігалося кілька місяців.

Виступаючи у середу на слуханнях в Сенатському комітету з питань асигнувань на закордонній операції, держсекретар Джон Керрі заявив, що США збільшують фінансування, спрямоване на протидію російській агресії.

«Росія стоїть перед чітким вибором між збереженням санкцій і виконанням своїх зобов'язань перед суверенною і демократичною Україною», - зазначив Керрі в своїх письмових свідченнях.

Адміністрація пропонує Конгресу виділити 3,4 мільярда доларів на ініціативу, спрямовану на підтримку зусиль із забезпечення миру і безпеки в Європі. Це в чотири рази більше, ніж минулого року.

Дивіться також: Компенсації від Гіркіна за загиблих пасажирів MH17 вимагають у суді США

Груповий позов проти Гіркіна-Стрєлкова подано у США через MH17. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:30 0:00

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG