Спеціальні потреби

Transparency International закликає ЄС поновити і посилити санкції проти Януковича


Віктор Янукович

Міжнародна антикорупційна неурядова організація закликає ЄС поновити й підсилити санкції проти колишніх українських чиновників.

Міжнародна антикорупційна неурядова організація Transparency International закликає ЄС поновити й підсилити санкції проти колишніх українських чиновників.

«Transparency International закликає Європейський Союз поновити та посилити політичні й економічні санкції проти старої команди Януковича. Простіше кажучи, країни ЄС не повинні дозволяти політикам із близького корупційного оточення Януковича перетинати їхні кордони. ТІ закликає бойкотувати їхні бізнеси та не підписувати із ними контрактів», – йдеться в заяві організації.

«З моменту втечі Януковича в Росію в Україні майже нічого не було зроблено, щоб розслідувати численні серйозні звинувачення в елітарної корупції стосовно колишнього президента і його поплічників. Натомість суди випускають спільників Януковича, які були залучені в його корупційні діяння; їх банківські рахунки розморожуються, а українське відділення Інтерполу навіть зняло з Януковича та його сім'ї статус людей, які перебувають у розшуку», - зазначив керівник Transparency International в Україні Андрій Марусов, слова якого цитуються у заяві.

Крім того, Transparency International закликає російські органи влади до співпраці з українською владою у питанні покарання колишнього президента України Віктора Януковича, незважаючи на те, що Москва надала йому російське громадянство.

У заяві зазначається, що Тransparency International Росія підтримуватиме ТІ Україну у викриванні статків Януковича в Росії.

«Ми підозрюємо, що його маєток у Межигір’ї – це лише вершина айсберга. Ми маємо намір знайти інші шматки його багатств у Росії і зробимо усе можливе, аби ні Москва, ні Ростов не служили притулком для колишніх диктаторів, таких, як Янукович», – сказав виконавчий директор ТІ Росія Антон Помінов.

Справу Януковича не можна забути, - йдеться у заяві. Два роки тому сотня людей загинула під час акцій протесту на Майдані. У пам’ять цих людей, які боролися за свободу і за очищення України від корупційних кланів, Transparency International закликає українські органи влади до повного розслідування корупційних злочинів колишнього президента і притягнення його до судової відповідальності.

Дивіться також: Ще 3-4 місяці політиканства в Україні на Заході не хочуть - екс-посол США

Ще 3-4 місяці політиканства в Україні на Заході не хочуть - екс-посол США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:51 0:00

XS
SM
MD
LG