Спеціальні потреби

Українців закликають викривати корупцію


У вівторок 9 грудня відзначають Міжнародний день боротьби з корупцією.

Ця проблема для України більш ніж актуальна. За останніми даними Transparency International, Україна займає 142 місце за рівнем сприйняття корупції. Такий показник – один з найгірших серед усіх країн світу. Причому як кажуть експерти, вирішальним у боротьбі з побутовою корупцією є готовність громадян повідомляти про такі факти. «Викривати корупцію не соромно!». Антикорупційний флеш-моб під таким гаслом влаштували у вівторок на Майдані Незалежності.Перед киянами розіграли сценку з суддею-хабарником і роздали перехожим «безхабарну гривню» разом із порадами – що робити, коли з тебе вимагають мзду.

Продажний суддя, хабарник-міліціонер, корумпований забудовник. З корупцією українці стикаються всюди; за даними соціологів, кожен другий мусив давати хабарі, щоб добитися реалізації своїх законних прав. Корупція набула таких масштабів, що її не побореш самими лише законами. Як кажуть експерти, потрібен злам у суспільній свідомості, зокрема готовність громадян викривати корупцію. Досі люди не знають, як повідомляти про цей злочин, куди звертатися, на який захист від держави розраховувати.

А головне – вважають скаргу на хабарника чимось сороміцьким. «Викривати корупцію не соромно!» – просвітницьку кампанію під таким гаслом розпочала в Україні організація Transparency International.

Розповідає її виконавчий директор Олексій Хмара:

«Кожен з нас є борцем із корупцією, кожен з нас є викривачем. Просто ми боїмося, не знаємо як, не готові робити самі і так далі. Так от, ми людям радимо, як це можуть зробити вони безпосередньо. Тому що тільки наших сил не вистачить. 20 тисяч високопосадовців-чиновників в усій державі. Сил ста, навіть п’ятисот активістів точно для цього не вистачить. Потрібні сили усіх українців. Ось тому ми тут і є».

Відео - найголовніше

США: Дайджест головних подій тижня. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:12 0:00
XS
SM
MD
LG