Спеціальні потреби

США вітають ухвалення антикорупційних законів в Україні – Нуланд


Нуланд : Корупція головна загроза Україні
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:12 0:00

Нуланд : Корупція головна загроза Україні

У вівторок Верховна Рада розглянула пакет антикорупційних законопроектів. Зокрема, депутати ухвалили за основу законопроект «Про систему спеціально уповноважених суб’єктів у сфері протидії корупції», у першому читанні підтримали законопроект «Про запобігання корупції» та проект закону про засади державної антикорупційної політики в Україні (Антикорупційну стратегію) на 2014-2017 роки.

США вітають ухвалення Верховною Радою в першому читанні пакети антикорупційних законопроектів та обіцяють спостерігати за їхнім втіленням. Про це заявила помічник державного секретаря США Вікторія Нуланд, яка перебуває цими днями у Києві.

Американський високопосадовець закликала Верховну Раду зробити наступний крок і ухвалити закони вцілому.

Відтак на зустрічі із студентами Національного університету імені Шевченка в Києві Вікторія Нуланд сказала, що боротьба з корупцією - це завдання кожного громадянина України:

«Найбільша загроза економіці України – корупція. Сьогодні корупція ставить під сумнів ваше майбутнє. Ви вийшли на Майдан вимагати прозорого і відповідального уряду. В ваших силах вимагати від влади діяти. Коли ви підете голосувати 26 жовтня (я сподіваюся ви візьмете участь у виборах), обирайте людей, які сформують прозорий і відповідальний уряд. Вимагайте від кандидатів відкрити свій фінансовий стан, і довести, що вони працюватимуть в інтересах громадян, а не набиватимуть кишені».

Далі вона заявила, що якщо Мінський протокол не буде повністю виконаний, то Росії доведеться за це відповідати. За її словами, для цього потрібно розробити чіткий план з відновлення повноцінного контролю над українсько-російським кордоном:

«Ми віримо, що Мінські домовленості від 5 вересня, якщо вони будуть виконані, дають найбільшу надію на мир. І Україна вже виконала чимало своїх зобов’язань: вона ухвалила закон про амністію, про особливий статус самоврядування на сході, який забезпечує децентралізацію влади там, український уряд ретельно працює над демаркацією лінії розмежування», – сказала помічниця Джона Керрі.

При цьому Вікторія Нуланд наголосила на тому, що ключовим є питання відновлення контролю над українсько-російським кордоном:

«Потрібно розробити чіткий план для відновлення міжнародного кордону й після цього залучити Росію і міжнародну спільноту до імплементації цього плану, щоб відновити роботу пропускних пунктів та дати змогу місії ОБСЄ моніторити кордон, встановити технічні та інші потрібні спорудження між постами. Поки кордон не буде закритий, ми не зможемо зупинити процес постачання зброї», – заявила представниця Державного департаменту США.

Американський високопосадовець також відзначила, що для мирного врегулювання конфлікту бойовики й озброєння мають залишити українську територію, а всі полонені мають бути звільнені:

«Ми, США та Європа, чітко дали зрозуміти Росії, якщо Мінський протокол буде повністю виконаний так, як він написаний, то ми почнемо прибирати деякі санкції проти Росії. Це потужний стимул. Але ми так само чітко дали їй зрозуміти, що якщо Мінський протокол не буде поважатися, то за це доведеться розплачуватися», – відзначила Нуланд.

Вона наголосила, що «повне виконання Мінського протоколу» означає виконання всіх, без винятку, його пунктів, а не лише тих, які можуть бути «зручними» для когось.

У вівторок Вікторія Нуланд також провела зустріч з мером Києва Віталієм Кличком. За підсумками зустрічі, Кличко заявив, що влада Києва розраховує на підтримку американської сторони в питаннях зміцнення безпеки міста та залучення інвестицій:

«Ми обговорили ситуацію в Україні, а також низку питань, які стосуються інвестицій, економічного розвитку та безпеки Києва. Щодо кожного з цих питань є розуміння і підтримка з американської сторони. Зокрема, йшлося про допомогу, яку можуть надати США в залученні приватних інвесторів», - сказав Віталій Кличко.

Крім цього, на зустрічі мова йшла про залучення фахівців, які можуть дати поради і консультації щодо організації, структуризації підрозділів міліції Києва, щоб робота правоохоронних органів була ефективнішою, а також технічної допомоги.

Щодо питання інвестицій мер Києва заявив, що є зацікавленість у технологіях енергозбереження, у тому числі щодо використання біогазу.

«Розмов про військову техніку не було, - зазначив Віталій Кличко. - Ми обговорили питання в загальному: про політичну ситуацію на сході України, бачення стабілізації ситуації в країні».

Зустріч Віталія Кличка і Вікторії Нуланд проходила в будівлі Київської міської державної адміністрації. В ході сорокахвилинної розмови з Віталієм Кличком Вікторія Нуланд зазначила, що Київ «перетворився» з часу її останніх відвідин столиці України.

Відео - найголовніше

Ізраїльський десантник про участь у війні в Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:05 0:00
XS
SM
MD
LG