Спеціальні потреби

Нуланд: США хочуть бачити Україну «процвітаючою європейською країною»


Вікторія Нуланд
КИЇВ - Сполучені Штати хотіли б бачити Україну процвітаючою європейською країною, яка самостійно досягає успіхів в економічному, політичному та соціальному будівництві держави.

Про це заявила в Києві помічник державного секретаря США з питань Європи та Євразії Вікторія Нуланд, яка завершує робочий візит до України.

«Сполучені Штати пишаються тим, що можуть підтримувати народ України, який заново починає будувати свою країну. Тепер починається робота з «лікування» країни, її очищення та відбудови. Ми підтримуємо політику Петра Порошенка, який прийшов до влади в результаті чесних виборів. Ми сподіваємося, що Україна стане, як вона того бажає, процвітаючою європейською країною», - сказала Вікторія Нуланд.

Як повідомляє кореспондент «Голосу Америки» з Києва, завершуючи свій візит, помічниця держсекретаря США прогулялася по території Майдану разом з мером української столиці Віталієм Кличком. Вікторія Нуланд нагадала журналістам, що після відвідування церемонії інавгурації президента Петра Порошенка 7 червня, де вона була присутня разом з віце-президентом Джозефом Байденом, вона провела зустрічі з губернаторами Одеської, Дніпропетровської та Донецької областей.

«Ми вже виділили 48 мільйонів доларів на підтримку України, її економічної стабілізації і спеціальних програм для Сходу країни. У цьому є пріоритет для України та світової спільноти - сприяти децентралізації влади, зміцненню енергобезпеки та української політичної незалежності», - підкреслила Вікторія Нуланд.

Помічник державного секретаря США розповіла про те, що в ході свого візиту до Одеси вона зустрічалася з багатьма «видатними бізнесменами» і звичайними людьми.

«Розмови стосувалися того, як ми можемо підтримати мирні пропозиції президента Петра Порошенка, політичними і дипломатичними методами в процесі зусиль по стабілізації ситуації між Україною і Росією», - підкреслила Вікторія Нуланд.

На прес-конференції в Києві 10 червня, вона особливо наголосила, що «неприйнятно, щоб Росія дозволяла бойовикам переправляти зброю і матеріали через кордон. У Брюсселі ми закликали президента Володимира Путіна, щоб він почав працювати з українським урядом», - заявила Вікторія Нуланд.

«Ми будемо судити не по намірах Росії, а з її дій», - відповідаючи на запитання про те, якою їй бачиться реакція Росії на заклики почати переговори з офіційним Києвом.

Водночас, Вікторія Нуланд сказала, що на підтримку народних протестів в Україні, які почалися восени 2013 року з закликів до попередньої влади не згортати процесу євроінтеграції, урядова фінансова підтримка США дорівнювала нулю.

Правда, при цьому Вікторія Нуланд підкреслила, що Сполучені Штати завжди підтримували прагнення України до незалежності і демократії.

«Я не буду займатися спекуляцією по відношенню до заяв російських ЗМІ. США, звичайно, підтримували Україну з 1991 року. Було виділено десь п'ять мільярдів доларів, починаючи з «чорнобильських програм», економічних, з обміну досвідом, боротьбі з корупцією та введенням ефективної енергетики. Але в цей же період США витратили на Росію на схожі програми вісімнадцять мільярдів доларів, включаючи програму про нерозповсюдження зброї», - сказала Вікторія Нуланд.

Вона підкреслила, що уряд Сполучених Штатів не має планів про розміщення будь-яких ракетних комплексів навколо Росії. Зокрема, мова йшла про території України та Грузії.
XS
SM
MD
LG