Спеціальні потреби

Україна на 130 місці у списку корупції - Transparency International


«Погано виглядає Україна, де уряд не поспішає з реформами», - сказано у звіті.

Україна посіла 130 місце за рівнем корупції зі 168-ми країн світу. Про це йдеться у звіті міжнародної правозахисної організації Transparency International за 2015 рік.

«Погано виглядає Україна, де уряд не поспішає з реформами», - сказано у звіті. Попереднього року – 2014 – Україна була на 142 місці у рейтингу із 175 позицій.

В оприлюдненому 27 січня Transparency International індексі сприйняття корпуції йдеться, що загалом у регіоні Східної Європи та Центральної Азії є велика необхідність в покращенні антикорупційного законодавства. Цей регіон, разом з Африкою, перебуває у найгіршому становищі щодо корупції.

В Росії менше корупції, ніж в Україні, 119-те місце списку. Однак дослідники наголошують на придушенні демократичних засад в цій країні.

«Ще похмуріша ситуація далі у списку: в Азербайджані, Казахстані, Росії, Узбекистані та інших країнах, уряди обмежують, якщо повністю не придушують, громадянське суспільство та вільні медіа, які, як відомо, працюють на запобігання корупції», - пишуть дослідники Transparency International/

На пострадянському просторі найбільш корупційною країною став Туркменістан, тоді як найкраща ситуація - в Грузії.

Загалом дві третіх усіх країн у світі мають серйозні проблеми з корупцією. Країни, на які покладались надії на позитивні зміни, утім ситуація з корупцією погіршилась – це Угорщина, Македонія, Туреччина, Іспанія. У цих країнах також спостерігається звуження демократії та простору для громадського суспільства.

Навіть серед найрозвиненіших країн «Великої двадцятки» більше половини країн забруднені у серйозній корупції, а в об’єднанні БРІКС, йдеться у звіті, усі країни-члени – корупціонери.

До складу БРІКС входять 5 країн: Бразилія, Росія, Індія, Китай, ПАР.

«Жодна із 168 країн не є вільною від корупції», - констатують дослідники. Найменш корупційним регіоном світу у 2015 році вже традиційно стала Скандинавія. Перші три місця у списку Transparency International зайняли Данія, Фінляндія, Швеція.

Погано виглядає Україна, де уряд не поспішає з реформами
Індекс сприйняття корупції - Transparency International

Зміни на краще спостерігаються у Греції, Великобританії, Сенегалі.

Позитивною тенденцією минулого року фахівці називають протести у різних країнах проти корупції, що раніше так жваво не спостерігалося.

Дослідники Transparency International закликають уряди країн активніше впроваджувати реформи для подолання корупції, позбавити судову систему від політичного впливу. Громадяни також повинні продовжувати вимагати змін через різні акції протестів, - йдеться у документі.

Дивіться також: Чого чекати Україні у разі перемоги Клінтон у США?

Чого чекати Україні у разі перемоги Клінтон у США? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:45 0:00

  • 16x9 Image

    Ірина Матвійчук

    Журналістка, репортерка, редакторка вебсайту. Цікавлюсь соціальними темами та історією. Для потенційних сюжетів завжди шукаю захопливі історії про українців у США, маловідомі сторінки історії, про неймовірні долі людей та бізнесів. Приєдналася до команди Української служби Голосу Америки у 2014 році. Перед тим працювала в журналі National Geographic та на "Радіо Свобода". Люблю читати книжки, створила у США книжковий клуб Books-R-Us Ukrainian. Із задоволенням подорожую в країни/регіони, які є непопулярними для туристів. Одружена, маю доньку.  

Відео - найголовніше

Луганська філармонія у Львові. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:48 0:00
XS
SM
MD
LG