Спеціальні потреби

Керрі ніби зачарований Лавровим, Путіним - експерт Інституту Маккейна


ВАШИНГТОН - Колишній помічник держсекретаря США з питань демократії та прав людини, а нині - старший директор з питань прав людини і демократичних свобод "Інституту Маккейна" Девід Крамер в ексклюзивному інтерв'ю Грузинській службі «Голосу Америки» прокоментував ситуацію в Україні, Сирії та Грузії, і також торкнувся, зокрема, американо-російських відносин.

Україна

«З одного боку, країна продовжує рух вперед - народ України готовий продовжувати вимагати від уряду покінчити з корупцією і продемонструвати більш ефективне управління країною, а також налагодження більш глибоких зв'язків із Заходом. Все більше українців сьогодні позитивно ставляться до ідеї вступу до НАТО - подібного раніше не спостерігалося. В Україні як і раніше виступають за зміцнення зв'язків з Європейським Союзом. Громадянське суспільство в країні - дуже сильне, міцне - як ми пам'ятаємо, воно заявляло про себе на демонстраціях 2004 року, і в 2013-2014-му роках. Були зроблені позитивні кроки в бік реформ, про необхідність яких міжнародне співтовариство неодноразово заявляло. Однак при цьому головну проблему - корупцію - не вирішили повною мірою. Я бачу, що український народ відчуває серйозне невдоволення тим, що масштабних зусиль - з самих верхів і далі вниз по ланцюжку - не робиться».

Україна і Росія

«Агресія з боку Росії на сході країни продовжується. Її сили постійно, щодня порушують перемир'я ... Підводячи підсумки - Україна стикається з цілою низкою серйозних проблем, її населення і Захід відчувають серйозне роздратування через існуючу ситуацію навколо корупції.

Небезпека для України - і, на мій погляд, небезпека несправедлива - криється в тому, що в Європі і на Заході все більше говорять про те, що Україна несе більшу відповідальність за невиконання «Мінських угод» ніж Росія.

Москва не виконала жодного з пунктів «Мінських угод». Україна пообіцяла підготувати спеціальну законодавчу базу і поправки до Конституції, що стосуються питань самоврядування в східних регіонах, пообіцяла провести вибори на Донбасі ... Перше читання цих поправок відбулося в серпні минулого року - і тоді в результаті протестів проти них загинули чотири людини. Це надзвичайно складне питання. Я думаю, що існує значна небезпека того, що Верховна Рада не схвалить це законодавство.

Але провину в жодному разі не можна переносити з Росії на Україну. Якщо це станеться - і ознаки того, що це відбувається у Європі, вже є - то у нас з'явиться достатньо підстав для занепокоєння щодо збереження режиму санцкій проти Росії. Вкрай важливо зберегти дію цих санкцій. Москва не виконала жодного із узятих на себе забов'язань в рамках Мінського договору, а в України натомість з'явилися додаткові обов'язки. Причому з'явились вони на вимогу Росії, а її самої не стосуються. Не можна забувати - Україна є жертвою в цьому конфлікті, а агресором - Росія».

Керрі, Лавров, Путін

«Кожного разу, коли держсекретар США їде до Росії, я відчуваю занепокоєння. У минулому році - в травні в Сочі, в потім в грудні він літав - в Москву, і цього тижня він знову літав до Москви. Мені здається, що колега Джона Керрі - міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров - немов зачарував його, - як і Володимир Путін. Я щиро сподіваюся, що держсекретар Керрі продовжить жорстко розділяти сирійське і українське питання... Повторюся, Москва не виконала жодного з узятих на себе зобов'язань в рамках «Мінських угод». Санкції, введені за її дії в Україні, - анексію Криму, вторгнення на схід України, повинні залишатися в силі».

Дивіться також: Ось чому послабшання Росії не означає, що Україна може "розслабитись"

Ось чому послабшання Росії не означає, що Україна може "розслабитись". Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:47 0:00

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG