Спеціальні потреби

Росія закриває представництво Дитячого фонду ООН


МЗС РФ повідомило, що Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) повинен згорнути свої програми в Росії. Керівництво ЮНІСЕФ розраховує на продовження партнерства з Москвою.

У поширеній 9 жовтня заяві Департаменту інформації і друку МЗС РФ йдеться: «У зв'язку з нарощуванням економічного і донорського потенціалу Російської Федерації, у вересні 2009 року керівництвом країни було прийнято рішення про поетапне закриття представництв програм і фондів ООН в Росії та переказ відносин з ними в площину рівноправного взаємовигідного партнерства».

У заяві підкреслюється, що ЮНІСЕФ повинен був припинити роботу в грудні 2011 року, але на прохання керівництва Фонду цей термін був продовжений.

МЗС також уточнив, що «мова йде про переведення відносин з ЮНІСЕФ на якісно новий рівень, де Росія - як член "Групи восьми" і "Групи двадцяти" - виступає рівноправним партнером Фонду та донором його проектів в галузі забезпечення та захисту прав дітей в нужденних країнах».

В інтерв'ю кореспонденту Російської служби «Голосу Америки», Джон Бадд, керівник інформаційної служби Регіонального відділення ЮНІСЕФ у справах країн Центральної і Східної Європи та СНД, відзначив, що закриття програм Фонду в Росії не стало сюрпризом: «Так, ми знали про це. МЗС Росії повідомив ООН і міжнародному співтовариству, що більше не бажає бути одержувачем фондів, що спрямовуються на розвиток, а має намір бути донором».
Закриття представництва ЮНІСЕФ в Російській Федерації не означає припинення взаємодії нашої країни з Фондом.»
МЗС РФ

Представництво Дитячого фонду в Росії, який працює 21 рік, давно змінило статус. Спочатку був офіс ЮНІСЕФ, пізніше отримав статус Представництва.

Однак у січні 2012 року статус знову був знижений до рівня офісу з питань партнерства з Російською Федерацією, причому його роботою керує Регіональне відділення ЮНІСЕФ для країн Центральної та Східної Європи та СНД, що базується в Швейцарії.

На запитання, чи вважає він, що МЗС Росії коректно пояснив причини закриття, Бадд відповів: «Ми вели переговори з МЗС Росії і взяли його рішення стати країною-донором. Росія раніше надавала гранти ЮНІСЕФ для проведення проектів в різних країнах світу. Тобто, Росія має намір бути донором, що підкреслює її зростаючу роль у сфері міжнародного розвитку».

Цифри і факти

Мета існування ЮНІСЕФ - захист прав дитини та підтримка права дітей на щасливе, здорове і безпечне дитинство. ЮНІСЕФ підтримує програми, «спрямовані на збереження здоров'я і повноцінний розвиток кожної дитини; бореться з дискримінацією; проводить благодійні акції та інформаційні кампанії; допомагає дітям та сім'ям, що стали жертвами надзвичайних ситуацій та природних катаклізмів».

Згідно з останнім звітом ЮНІСЕФ, в період з 2006 по 2011 рік Фонд витратив на фінансування програм у Росії близько 5 мільйонів доларів. За цей же період часу схожі за розмірами суми отримали, наприклад, Україна і Казахстан.

Зокрема, згідно з інформацією, розміщеною на сайті ЮНІСЕФ, ці кошти були витрачені на підтримку дитячого садка комбінованого типу № 115 в Нижньому Новгороді, де займаються діти з порушенням опорно-рухового апарату та іншими особливостями розвитку; Сергієво-Посадський дитячого будинку для сліпоглухих дітей; денного центру реабілітації бездоглядних дітей в Санкт-Петербурзі та інші.

Всього в країнах Східної Європи і СНД в 2011 році ЮНІСЕФ витратив 100 мільйонів доларів, що становить приблизно 2% бюджету Фонду - незрівнянно більші суми були витрачені на програми в країнах Африки південніше Сахари та Азії.

У свою чергу, МЗС РФ повідомив, що уряд Росії в 2009-2012 роки виділило ЮНІСЕФ 6,5 млн. доларів, на які були здійснені проекти в Киргизстані, Лівії, Пакистані, Таджикистані та країнах Африканського рогу.

Згідно зі звітом Дитячого фонду, в 2011 році уряд Росії перерахував ЮНІСЕФ 1 млн. доларів. Для порівняння, в 2011 році аналогічний внесок зробив уряд Саудівської Аравії. Уряд Південної Кореї перерахував Фонду 3 млн. доларів, а уряд Норвегії - 75 млн.

Крім цього, кошти перерахували деякі російські державні та недержавні структури, тому загальна сума внеску РФ перевищила 6 млн. доларів. Приблизно 3 млн. доларів перерахували комерційні структури.

Найбільшим донором Фонду, чий внесок дорівнює або перевищив позначку в 100 тис. доларів, названий російська філія американської компанії Amway.

Варто зауважити, що більшість держав світу, які фінансово підтримують ЮНІСЕФ, роблять це за рахунок приватних спонсорів: так, наприклад, компанії Південної Кореї виділили на це понад 42 млн. доларів.

Про майбутнє

Росія і Фонд мають намір співпрацювати в майбутньому - російський МЗС підкреслює, що «закриття представництва ЮНІСЕФ в Російській Федерації не означає припинення взаємодії нашої країни з Фондом».

В інтерв'ю кореспонденту Російської служби «Голосу Америки» Джон Бадд повідомив: «ЮНІСЕФ і Росія ведуть переговори з розробки нової форми партнерства, яка повинна з'явитися після закриття програм Фонду в Росії». Він додав, що Дитячий фонд розраховує на розвиток співпраці з Москвою.
XS
SM
MD
LG