Спеціальні потреби

Генсек НАТО побоюється, що Путін не обмежиться Кримом


 Генсекретар НАТО Андерс Фоґ Расмуссен
Генсекретар НАТО Андерс Фоґ Расмуссен
На думку генерального секретаря НАТО, президент Росії Володимир Путін може не зупинитися на анексії Криму, і криза, що виникла, повинна стати для європейських країн «дзвінком, який має розбудити» і спонукати їх збільшити витрати на оборону.

Андерс Фоґ Расмуссен заявив, що дії Росії - анексія Криму, після підтриманим Кремлем референдумом, створили «найсерйознішу загрозу безпеці і стабільності в Європі після закінчення "холодної війни"».

«Найбільше мене турбує те, що цим справа може не закінчитися», - сказав Расмуссен, виступаючи в середу у вашингтонському дослідницькому Інституті Брукінґса.

«Крим це один приклад. Але я розглядаю Крим як елемент більшої картини, в рамках довгострокової російської або, принаймні, путінської стратегії. Тому, очевидно, нас найбільше турбує, чи Путін обмежиться Кримом, чи піде він далі», - сказав Расмуссен.

Генсек НАТО визнав, не називаючи конкретно Росію, що не існує «швидких і легких способів протистояння глобальним аргесорам.

Після цього він зупинився на заходах, до яких вдається НАТО у відповідь на кризу. Серед них - посилення патрулювання повітряного простору над країнами Балтії та розвідувальні польоти над Польщею та Румунією.

«Ніхто не хоче відмовлятися від нашої співпраці з Росією. Але також ніхто не може ігнорувати той факт, що Росія порушила основні принципи, на яких ґрунтується ця співпраця, - додав він.

Після закінчення «холодної війни» Альянс перекинув свою увагу на Афганістан, Косово, антипіратські операції біля узбережжя Сомалі, а також на Лівію під час громадянської війни в цій країні в 2011 році.

Криза в Україні знову вивела Росію в центр уваги і посилила занепокоєння у зв'язку з оборонними витратами НАТО. Останніми роками у зв'язку з жорсткими заходами економії країни ЄС різко скоротили витрати, зменшивши число кораблів, танків і винищувачів і все більше покладаючись на США, на частку яких припадає три чве
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG