Спеціальні потреби

Посольство США засудило дії ВО Свобода - заява


Джеффрі Пайєтт, посол США в Україні
Джеффрі Пайєтт, посол США в Україні

Посольство США в Україні засуджує жорстке залякування і фізичні нападки, учинені 18-го березня членами політичної партії «Свобода» проти Олександра Пантелеймонова, Т.в.о. генерального директора НТКУ. Про це йдеться у офіційній заяві посольства.

"Ми вітаємо сьогоднішні заяви Прем'єр-міністра Яценюка і Міністра внутрішніх справ Авакова, які засуджують цю поведінку як неприйнятну. Ми закликаємо ВО «Свобода» накласти дициплінарне стягнення на Ігоря Мірошниченка та інших членів партії, які брали участь у цьому інциденті", - йдеться у документі.

"Нас, як і багатьох українців, глибоко уразив цей інцидент, який був не проявом патріотизму, а нагадав натомість про бандитську тактику, яку раніше застосовував режим Януковича", - говорить заява.

"Такій поведінці не місце в Україні, яка віддана справі захисту демократії, громадянських і особистих свобод, зокрема свободи преси. За останні місяці ми позитивно висловлювалися про продуктивну, дійсно ключову роль, що ВО «Свобода» відігравала під час протестів Майдану і під час мирного переходу до нового прозорішого уряду. Ми вітаємо неодноразові заяви лідера «Свободи» Тягнибока про його прихильність до створення сучасної, європейської і демократичної політичної партії. Це особливо важливо зараз, коли «Свобода» має представників в уряді. Тим не менш, цей інцидент неприйнятний у сучасному демократичному суспільстві", - твердить заява.

"Ми вітаємо своєчасну заяву генпрокурора Махніцкого про те, що його відомство здійснить кримінальне провадження за цим інцидентом, і настійно закликаємо ВО «Свобода» до повної співпраці у слідстві. Ми сподіваємось, що всі українці захищатимуть й поважатимуть не лише свої демократичні права і свободи, а також права і свободи інших людей", - говорить документ.


Відео з сайту "Української Правди"

XS
SM
MD
LG