Спеціальні потреби

Кого торкнуться Санкції США. ФАКТИ


Обама : санкції щодо Росії може бути розширено
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:01 0:00

Обама : санкції щодо Росії може бути розширено

Президент Обама у понеділок в умовах надзвичайної ситуації в країні опублікував новий Виконавчий указ, що стосується України. Документ проголошує, що дії та політика уряду Росії щодо України підривають демократичні процеси та інститути в Україні; загрожують миру, безпеці, стабільності, суверенітету і територіальній цілісності України, а також сприяють незаконному привласненню її матеріальних цінностей. Про це йдеться у повідомленні на сайті Посольства США в Україні.

У понеділок Обама також пояснив суть санкцій.

"Вони будуть накладені на представників російського уряду, на підприємства та особи, які займаються в Росії озброєнням та військовим обладнанням, та на осіб, які допомагають матеріально високопосадовцям в російському уряді", - зазначив Обама.

Президент США наголосив, що якщо Росія продовжить втручатися в Україну, США будуть готові і далі розширювати санкції.

"Ми продовжуємо говорити Росії, що її провокації призведуть лише до подальшої політичної та економічної ізоляції у світі. Міжнародна спільнота буде продовжувати виступати разом, засуджуючи порушення суверенітету України", - відзначив Обама.

Президент США відзначив, що ситуацію все ще можна вирішити шляхом дипломатії, де інтереси усіх сторін будуть враховані.

"Але цей шлях включає відведення російських військ з Криму на свої бази, підтримку роботи у Криму міжнародних спостерігачів та початок прямого діалогу між урядами Росії та України", - зазначив Обама.Також Білий дім опублікував довідкові матеріали щодо санкцій, пов'язаних з Україною.

"Нові повноваження (відповідно до підписаного Барако Обамою указу) розширюють Виконавчий указ 13660, який президент підписав менше двох тижнів тому, і дозволяють Міністрові фінансів за погодженням із Державним секретарем, ввести санкції щодо названих посадовців російського уряду, будь-якої фізичної або юридичної особи, які працюютьу російській військовій промисловості, а також будь-якої визначеної фізичної або юридичної особи, яка діє від імені, або яка надає матеріальну або іншу підтримку будь-якому російському високопосадовцю", - повідомляє сайт посольства США в Україні.

Санкції запроваджено щоб "притягнути до сплати пойменованих впливових у російському уряді осіб та осіб, відповідальних за погіршення ситуації в Україні. Ми готові використовувати ці повноваження безпосередньо і цілеспрямовано як розпорядження".

Новий Виконавчий указ перераховує сім російських державних чиновників, проти яких зараз призначені санкції. Це - Владислав Сурков, Сергій Глазьєв, Леонід Слуцький, Андрій Клішас, Валентина Матвієнко, Дмитро Рогозін і Олена Мізуліна.

"Сполучені Штати також будуть прагнути притягти до відповідальності тих, хто використовує свої ресурси або вплив, щоби підтримувати або діяти від іменіросійських високопосадовців", - йдеться у повідомленні Білого дому.

"Ми визнаємо, що керівництво Росії отримує значну підтримку і діє через людей, які самі по собі не займають ніяких офіційних посад. Зараз наша мета - ідентифікувати цих осіб і зосередитися на їхніх особистих активах, а не на компаніях, якими вони можуть управляти від іменіросійської держави".

На додаток до нового Виконавчого указу Міністерство фінансів США ввело санкції щодо чотирьох інших осіб, які перебувають під Виконавчим указом13660, виданим 6 березня, за їхні дії чи політику, які загрожують миру, безпеці, стабільності, суверенітету, або територіальній цілісності України та підривуряду України. Це - лідери кримських сепаратистів Сергій Аксьонов і Володимир Константинов, колишній голова адміністрації президента України Віктор Медведчук, а також колишній Президент України Віктор Янукович.

Ці дії дають російському уряду чіткий сигнал, що є наслідки щодо його дій, які порушують суверенітет і територіальну цілісність України, в тому числі його дій, що підтримують незаконний референдум про відділення Криму.

Сполучені Штати спільно з міжнародними партнерами будуть продовжуватипідтримувати український уряд, щоби кримські сепаратисти та їхні російські покровителі понесли відповідальність. Ці дії також є знаком для Росії,що, якщо вона не дотримається своїх міжнародних зобов'язань, не поверне свої війська на їхні бази і не поважатиме суверенітет і територіальну цілісністьУкраїни, Сполучені Штати готові вжити додаткових заходів щодо запровадження подальших політичних і економічних важелів.

Владислав Сурков: Сурков підпадає під санкції за його статус помічника Президента Росії Володимира Путіна.

Сергій Глазьєв: Глазьєв підпадає під санкції за його статус радника Президента Росії Володимира Путіна.

Леонід Слуцький: Слуцький підпадає під санкції за його статус депутата Державної Думи, де він є головою комітету Держдуми у справах СНД,Євразійської інтеграції та зв'язків із співвітчизниками.

Андрій Клішас: Клішас підпадає під санкції за його статус члена Ради Федерації Федеральних Зборів Російської Федерації і Голови Комітету Ради Федерації з конституційного законодавства, правових і судових питань, розвитку громадянського суспільства.

Валентина Матвієнко: Матвієнко підпадає під санкції за її статус Голови Ради Федерації.

Дмитро Рогозін: Рогозін підпадає під санкції за його статус заступника Прем'єр-міністра Російської Федерації.

Олена Мізуліна: Мізуліна підпадає під санкції за її статус депутата Держдуми.

Сергій Аксьонов: Аксьонов був визначений за загрозу миру, безпеці, стабільності, суверенітету та територіальній цілісності України і за підривдемократичних інститутів і процесів в Україні. Аксьонов видає себе за Прем'єр-міністра Криму і відкинув повноваження законного уряду в Києві.

Володимир Константинов: Константинов був визначений за загрозу миру, безпеці, стабільності, суверенітету та територіальній цілісності України і за підрив демократичних інститутів і процесів в Україні. Константинов є спікером кримського парламенту, який 11 березня 2014 р, проголосивнезалежність від України.

Віктор Медведчук: Медведчук, лідер Українського вибору, був визначений за загрозу миру, безпеці, стабільності, суверенітету та територіальнійцілісності України і за підрив демократичних інститутів і процесів в Україні. Він також визначений, бо суттєво допомагав, спонсорував, або здійснював фінансову, матеріальну чи технологічну підтримку Януковичу, й тому, що він є лідером організації, яка безпосередньо, або, члени якоїробили дії чи вели політику, які підривають демократичні процеси або установи в Україні та дії, або політику, які загрожують миру, безпеці,стабільності, суверенітету, або територіальній цілісності України.

Віктор Янукович: Колишній український Президент Янукович підпадає під санкції за загрозу миру, безпеці, стабільності, суверенітету татериторіальній цілісності України і за підрив демократичних інститутів і процесів в Україні. Після того, як Віктор Янукович залишив Київ і зрештою побіг до Росії, він закликав президента Росії Володимира Путіна відправити російські війська в Україну.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG