Спеціальні потреби

Керрі піддав критиці «націоналістичний запал» в Росії


Джон Керрі виступає в Державному департаменті у Вашингтоні
Джон Керрі виступає в Державному департаменті у Вашингтоні
На тлі виступу перед парламентом президента Володимира Путіна державний секретар США Джон Керрі піддав критиці те, що він назвав «націоналістичним запалом» в Росії.

Голова американської дипломатії також порівняв ситуацію в Росії зі ситуацією напередодні Другої світової війни в Німеччині.

Виступаючи перед групою студентів в Державному департаменті у вівторок Керрі заявив, що вторгнення Росії в Східну Україну буде «кричущим кроком» для Росії, де так багато поставлено на карту.

«Сподіваюся, до цього не дійде», - додав він.

Він провів аналогію між кризою в Криму і ситуацією напередодні Другої світової війни. «Сьогоднішня ситуація вже дуже серйозна, якщо ви нагнітаєте націоналістичні пристрасті, які можуть мати дуже небезпечні наслідки», - заявив він.

«Вам потрібно повернутися і перечитати історію подій, що призвели до Другої світової війни, і того запалу, який став наслідком подібних націоналістичних настроїв», - додав він.

У своєму зверненні до членів російського парламенту, президент Путін нагадав про багатовікові зв'язки Росії і Криму, після чого підписав договір про включення українського півострова до складу Росії.

Керрі також послався на втручання Радянського Союзу у справи Чехословаччини і Польщі. «У ряді складних історичних подій, таких як події в Чехословаччині в 1968 році, як пояснення вторгнення в країну було висунуто тезу захисту її мешканців, - сказав він. - Запитайте у поляків, як вони себе почували під "захистом" всі ці роки».

Після виступу Путіна міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров у телефонній розмові з Керрі заявив, що санкції Заходу у зв'язку із суперечками навколо Криму «неприйнятні».

Мешканці (Криму) демократичним шляхом, згідно з міжнародним правом та Статутом ООН зробили свій вибір, який Росія приймає і поважає. Введені ж США і Євросоюзом санкції абсолютно неприйнятні і без наслідків не залишаться», - йдеться в повідомленні російського МЗС.

Керрі знову озвучив позицію Вашингтона, що референдум в Криму і взяття півострова під російський контроль «незаконні» і «неприйнятні» дії, - повідомила представник Держдепартаменту Джен Сакі.

«Ми їх не приймаємо, і за цим підуть нові відповідні заходи, - заявила вона на щоденному брифінгу. - Ми готуємо додаткові санкції і поки що розглядаємо всі варіанти».
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG