Спеціальні потреби

Кримська операція Кремля не сподобалась Китаю


Кримська операція Кремля не сподобалась Китаю
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:41 0:00

A crowd maintains Vigil outside of Emanuel AME church in Charleston, South Carolina, June 21, 2015. (Amanda Scott/VOA)

Світ загалом, не визнає Кримського референдуму. Навіть, традиційний партнер Росії на міжнародній арені, Китай, не став на бік Кремля у цьому питанні.

Китай - давній союзник Росії у питаннях зовнішньої політики. Саме Китай допоміг Росії зупинити спробу Ради Безпеки ООН підтримати повстанців у Сирії.
Однак, коли мова зайшла про Крим, Пекін відмежувався від Москви.

"Китай завжди поважає суверенітет і територіальну цілісність усіх країн. Кримська криза повинна бути вирішена у політичний спосіб і в рамках закону. Ми закликаємо зберігати спокій та утриматися від посилення напруження", - заявив Гон Лей речник МЗС Китаю.

Експерти кажуть, що Китай не любить сепаратизму і кроки Росії в Криму можуть коштувати Кремлю підтримки Пекіна.

"Китай дотримується суворої політики територіальної цілісності. Йому потрібна міжнародна підтримка його позиції щодо Тайваню. Вони ніколи не підтримають ідею, що шляхом не санкціонованого центральним урядом референдуму якась територія може вирішитися від’єднатися від країни. Тож Росія ізолює себе цим кроком", - вважає політолог Кіт Дарден.

Сигнал Пекін надіслав, коли не підтримав вето Росії, накладене на резолюцію про невизнання кримського референдуму.

"Влада не може слідувати лише вимогам Майдану"
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:07 0:00
Загалом, з 2007 року Китай голосував разом з Росією під час 5 з шести накладених Росією вето у Раді Безпеки ООН. Останній раз Пекін не ставав на бік Москви у 2009 році, у питанні Грузії. Уряд США активно співпрацює з Китаєм та іншими країнами світу, вказуючи на порушення міжнародного права Росією у Криму.

"Ми сподіваюсь, що міжнародне співтовариство, включно з Китаєм, усвідомлюють, що дії Росії порушили міжнародні закони і тиснути повинні не лише Сполучені Штати, але й інші країни світу", - заявила речниці Держдепу Джен Псакі.

Поведінка Кремля турбує не лише Захід, але й безпосередніх сусідів Росії, кажуть експерти.

"Казахстан, наприклад, дуже занепокоєний, що російськомовне населення отримує право обирати, чи воно хоче відокремитися від країни та приєднатися до Російської Федерації. У рамках СНД, Росія підтримувала права на суверенітет, і це одна з причин, чому Москва мала гарні стосунки з Казахстаном та деякими іншими сусідами. Зміна цієї політики збурить чимало проблем у цих стосунках", - говорить Кіт Дарден.

Однак, президент Росії Володимир Путін продовжує наполягати, що Москва не має відношення до кризи, що виникла навколо Криму.

XS
SM
MD
LG