Спеціальні потреби

Маккейн хоче ділитися з Україною розвідданними - огляд ЗМІ


Сенатор-республіканець Джон Маккейн вважає, що США мають надати уряду України обмежену військову допомогу включно з вогнепальною зброєю та припасами а також надати захисне спорядження, запчастини, пальне та ділитись даними розвідки. Це входить до переліку заходів, до яких - на думку законодавця - мають вдатись США у відповідь на анексію Криму Росією.

 • Підтримати двопартійний законопроект про надання Україні гарантій позики на мільярд, безпекової допомоги, запровадження санкції проти російських посадовців та сприяння роботі МВФ з Україною;

 • Разом з НАТО забезпечити доставку продуктів та гуманітарної допомоги українським солдатам та цивільним на сході країни;

 • Разом з ОБСЄ працювати над відправкою до східної України цивільних спостерігачів, які допоможуть розібратись із заявами про погрози на адресу етнічних росіян;

 • Надати уряду України обмежену військову допомогу - включно з вогнепальною зброєю та припасами а також надати захисне спорядження, запчастини, пальне та ділитись даними розвідки;

 • Разом з НАТО підтримати розбудову та реформу української армії;

 • Посилити присутність НАТО у країнах Центральної та Східної Європи та країнах Балтії;

 • Працювати з НАТО над скорішим розширенням Альянсу та включенням Чорногорії та Грузії;

 • Розширити санкції з боку ЄС та США проти корумпованих російських чиновників, компаній та фінансових інституцій;

 • Використати закон Магнітського щоб покарати більше російських чиновників за кричущі порушення прав людини;

 • Рішучіше іти до міжнародної ізоляції Росії через голосування у Радбезі ООН та бойкот великою Вісімкою зустрічі Великої Сімки у Сочі;

 • Пожвавити експорт американських нафти та газу союзникам у НАТО та іншим європейським партнерам, щоб зменшити їх залежність від експорту з Росії

Путін ні за що не піде з Криму, а США та Європі варто докласти зусиль, щоб Путін так само не загарбав південний схід України - пише "Нью-Йорк Таймс" у редакційній колонці.

Автори радять Заходу наполягати на відправці спостерігачів ОБСЄ та ООН на схід України.

"Передусім Німеччина, найбільший торговельний партнер Росії у Європі - має дати зрозуміти, що готова до запровадження болісних санкцій", - зазначає матеріал.

Автори радять надати Україні відчутну допомогу, якщо там зможуть відмовитись від клептократії, яка визначала обличчя країни 23 роки.

"Нью-Йорк Таймс" зазначає, що ізоляція Росії не в її інтересах, та не у інтересах світу.

"Можливо Захід має бути більш свідомим щодо складностей та пристрастей у колишньому СРСР. Але Путіну треба дати зрозуміти, що його авторитарне правління та імперські марення є реальною проблемою для Заходу".

"Захоплення Росією Криму це взірець використання спецпідрозділів для досягнення цілі" - пише Девід Ігнатіус на сторінках "Вашингтон Пост".

Війська Росії діяли швидко, професійно без опізнавальних знаків а керівники Росії радо відмовлялись визнавати у них своїх солдатів, - пише автор.
Слідом за Кримом Путін тепер може відправитись захищати росіян та російськомовних на Схід України та до Придністров'я.


"Добре організована операція у Криму свідчить про покращення якості та підготовленості російської армії. У Чечні 10 років тому, та у Грузії у 2008-му вони діяли не так точно", - зауважує Ігнатіус.

"Це вже не та слабка армія, яка воювала в Афганістані. Вона добре тренована, швидка та вдало використовує спецпідрозділи", - пише автор.

Ігнатіус зазначає, що на думку військових аналітиків Путін навряд піде на вторгнення до Литви та Латвії - там хоч і є російськомовне населення, але країни є членами НАТО.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG