Спеціальні потреби

У ПАР вже готують завтрашніх спортсменів


У Південно-Африканській Республіці триває Чемпіонат світу з футболу. А тим часом у Центрі вищої майстерності при Університеті Преторії тренуються спортсмени, що надіються стати професіоналами у футболі та інших видах спорту. До центру попадають лише найкращі. Футболісти там, наприклад, тренуються два-три рази на день. Аніс Алі там уже три роки.

Аніс Алі належить до Академії вже три роки.

«Я сподіваюся стати професійним футболістом і можливо підписати контракт з провідною командою в Європі. Це така висока мета. Одначе, в цю пору я просто надіюся грати за першу команду Академії».

Спортивні об’єкти цього центру розташувалися на площі у сімдесят шість гектарів. Для юних спортсменів побудовані житлові корпуси, де вони відпочивають і вчаться.

Тут займаються представники різних видів спорту. Від спортивної гімнастики і трампліна до сетболу та хокею на траві і – очевидно – футболу.

Біссо -- головний тренер футбольної команди академії гравців віком до одинадцяти років.

«Є комерційна академія, де діти платять за те, аби мати можливість грати за команду клубу. І також є сама академія, селекціонери якої їздять по всій країні, шукаючи талановитих дітей. Ці діти ходять до школи високої майстерності, де вчаться як грати у футбол, а також мають академічні заняття».

При академії є центр спортивної науки і медицини, який включає лабораторію фізіологічних випробувань. Мензі Нобо – один з трьох експертів з біокінетики.

«В основному ми тут збираємо якнайбільше даних для тренерів, щоби вони могли на основі цих результатів планувати тренування. Ми кажемо їм, в якій фізичній формі перебувають гравці, і також робимо рекомендації щодо рівня, на якому вони повинні займатися для даного виду спорту».

Усе це є частиною програми з метою виплекати найкращих спортсменів для Південно-Африканської Республіки у майбутньому.


  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG