Спеціальні потреби

ЦВК України: Порошенко отримав більше половини голосів


Петро Порошенко
Петро Порошенко
Попередні результати виборів президента України показують, що на них перемагає колишній міністр закордонних справ, а нині підприємець-мільярдер Петро Порошенко.

За даними Центрвиборчкому України, за підсумками підрахунку більше половини бюлетенів Порошенко набирає 54 відсотки голосів.

На другому місці знаходиться екс-прем’єр Юлія Тимошенко з 13 відсотками голосів.

Після того, як екзит-поли показали, що він перемагає на виборах з 56 відсотками голосів, Порошенко оголосив про свою перемогу, заявивши, що він готовий вести переговори з російською владою.

«Я сподіваюся, що ці вибори, які були дійсно вільними і чесними, рівень активності українського народу і українських виборців ясно продемонстрували, що Україна сповнена рішучості будувати своє майбутнє. Росія – наш сусід, і без Росії розмови про безпеку у всьому регіоні або про глобальну безпеку будуть набагато менш ефективні або практично неможливі».

Проросійські сепаратисти погрожували зірвати голосування і заблокували доступ до виборчих дільниць у багатьох місцях на сході України. У Донецькій області на виборчі дільниці змогли прийти лише 16 відсотків виборців, а в самому Донецьку вони взагалі не відкрилися .

Президент США Барак Обама привітав український народ з тим, що українці домоглися, щоб їхні голоси були почуті, незважаючи на насильство і провокації. За його словами, українці неодноразово демонстрували своє бажання обирати власних лідерів і жити в умовах демократії.

Обама заявив, що США готові працювати з новим українським президентом і обраним парламентом.

Президент Росії Володимир Путін обіцяв визнати результати виборів, хоча і висловлював побоювання щодо їх легітимності. Він також висловив надію на те, що новий президент припинить військову операцію проти сепаратистів на сході країни.

Недільні вибори стали кульмінацією подій, до яких довели торішні антиурядові протести, які іноді мали насильницький характер. Наслідком демонстрацій стало відсторонення від влади проросійського президента Віктора Януковича і подальша російська анексія українського Криму.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG