Спеціальні потреби

Канцлер Меркель закликала Росію прийняти рішення ОБСЄ про вибори в Україні


Канцлер Анґела Меркель
Канцлер Німеччини Анґела Меркель у газетному інтерв’ю, опублікованому в п’ятницю, закликала Росію погодитися з висновками Організації з безпеки і співробітництва в Європі, які будуть зроблені за результатами президентських виборів в Україні.

Вибори покликані стабілізувати обстановку в країні після вуличних протестів, результатом яких стало відсторонення підтримуваного Москвою президента Віктора Януковича в лютому цього року. Однак проросійські сепаратисти пообіцяли не допустити проведення голосування в містах на сході країни, які знаходяться під їх контролем.

«Я сподіваюся, що Росія поважатиме безперечно об’єктивні висновки ОБСЄ. Зрештою, Росія сама є членом цієї організації», – сказала Меркель в інтерв’ю газеті Saarbruecker Zeitung, опублікованому в п’ятницю.

За ходом голосування в Україні в неділю будуть стежити близько тисячі спостерігачів ОБСЄ, яка є провідною моніторинговою організацією Європи в сфері прав людини та демократії.

За словами Меркель, це буде однією з найбільших місій зі спостереження за виборами в історії ОБСЄ.

«На жаль, Росія утрималася від направлення своїх спостерігачів в рамках місії ОБСЄ, хоча й отримала таку пропозицію», – додала вона.

Президент Росії Володимир Путін днями знову висловив сумніви в легітимності українських виборів. У ході візиту в Китай він заявив, що було б логічнішим провести вибори після референдуму про нову конституцію.

У свою чергу, Меркель повторила, що вибори мають велике значення для стабілізації України.

«Ми бачимо, що російському керівництву важко звикнути з думкою, що суверенна країна Україна йде шляхом, який вона сама вибирає, – сказала вона. – Наша точка зору полягає в тому, що Україна повинна і може вільно визначати, що вона хоче».

Меркель повідомила, що регулярно розмовляє з Путіним, відзначивши, що вони побачаться під час церемонії з нагоди 70-річчя висадки союзників у Нормандії 6 червня.

Відео - найголовніше

Врятовані з України коти знайшли дім у Вашингтоні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:31 0:00
XS
SM
MD
LG