Спеціальні потреби

Яценюк: «Бандити» не зірвуть виборів


Арсеній Яценюк у Соборі св.Софії в Римі
Арсеній Яценюк у Соборі св.Софії в Римі
Арсеній Яценюк заявив, що українці не дозволять «спонсорованим з-за кордону бандитам» зірвати вибори – явний натяк на підтримку Москвою проросійських сепаратистів у Східній Україні.

Його коментарі пролунали наступного дня після того, як президент Росії Володимир Путін пообіцяв визнати результати виборів, і в той час висловив сподівання, що новий президент України покладе край військовій операції проти сепаратистів на сході країни.

Путін зробив цю заяву в час, коли сепаратистські сили влаштували засідку на загін української міліції поблизу російського кордону та вбили щонайменше двох українських добровольців і поранили дев’ятьох інших. Тринадцять урядових військовослужбовців були вбиті сепаратистами у тому ж районі в четвер. Це викликає побоювання щодо нового насильства напередодні недільного голосування.

Через кілька годин після заяви Путіна Державний департамент США закликав Москву чинити тиск на збройних проросійських сепаратистів у східних містах України, щоб вони «припинити свою насильницьку діяльність і склали зброю» ще до голосування. Прес-секретар Марі Гарф також навела приклади пропалих виборчих урн та захоплених реєстраційних списків виборців на сході України, як перешкоди на шляху до успішного голосування.

Зі свого боку, тимчасовий уряд у Києві пообіцяв зупинити антисепаратистські операції, щоб уможливити недільне голосування, яке широко розглядається як найважливіші вибори з часу, коли Україна отримала незалежність у 1991 році у зв’язку з розпадом Радянського Союзу.

Деякі аналітики інтерпретують коментарі президента Росії як ознаку того, що Кремль намагається уникнути більше санкцій з боку Заходу, що були вперше введені після того, як російські законодавці проголосували за анексію в березні Кримського півострова.

В п’ятницю у Києві виконуючий обов’язки президента Олександр Турчинов закликав усіх виборців взяти участь у голосуванні в неділю. Це голосування, за його словами, буде «цементувати фундамент нашої нації». Проте і далі залишається неясним, чи голосування відбудеться в східних містах, де сепаратисти захопили будівлі та оголосили про створення автономних зон, вільних від української влади.

Двадцять один кандидат змагаються за те, щоб, щоб стати наступним президентом України. Опитування показують, що мільярдер і власник кондитерського бізнесу Петро Порошенко веде перед, але йому бракує дещо голосів, щоб мати абсолютну більшість, необхідну для перемоги вже в першому раунді голосування.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG