Спеціальні потреби

Опозиція звинувачує більшість у дискримінації своїх прав


Парламентське засідання у середу закінчилося звинуваченнями опозиції на адресу більшості. Зранку представники БЮТ вимагали від більшості розглянути законопроекти, що запропоновані представниками опозиційних фракцій.

Йшлося про пакет законопроектів, спрямованих на розвиток малого і середнього бізнесу. В них передбачалося скорочення переліку видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню, та скорочення кількості контролюючих органів, введення податкових канікул для малого бізнесу, а також зменшення видатків на утримання президента України, ВР, Кабміну, апаратів центральних та місцевих органів виконавчої влади.

Парламент двічі голосував за включення до порядку денного цих законопроектів, але обидва голосування не були результативними. На знак протесту проти цього фракція БЮТ залишила сесійну залу.

"В регламенті прописане одне-єдине наше право щодо нашої законопроектної діяльності: пів дня середи має бути відведене на опозиційні законопроекти. Дайте нам можливість ці законопроекти принаймні доповісти - а далі можете їх ігнорувати і не голосувати. А вони не дають навіть такого права", - сказав бютівець Сергій Соболєв.

Опозиція попередила, що не братиме участі у засіданнях Верховної Ради по середах в разі подальшого ігнорування її законопроектів. І сьогодні у зв’язку з цим фракція БЮТ залишила сесійну залу.

Натомість лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов заявляє, що бютівці пішли й відмовились розглядати законопроекти, які самі раніше внесли на розгляд Верховної Ради.

«Важко пояснити дану позицію. Це можна назвати плюралізмом думок в одній голові. А плюралізм думок в одній голові – це можна порівняти з патологією», - сказав лідер парламентських регіоналів, визнавши, що в середу опозиція має право формувати порядок денний засідання ВР.
При цьому, додав Єфремов, порядок денний сьогоднішнього пленарного засідання був затверджений раніше, і до нього увійшли законопроекти, внесені опозицією.

Як відомо, більшість досі не погодилася віддати опозиції і керівництво в комітетах з питань бюджету та свободи слова.

Водночас, не все добре з фракціями, що входять до більшості. Фракція Блоку Литвина викликає на килим міністра екології та навколишнього середовища Віктора Бойка в зв'язку з інформацією щодо корупції у міністерстві. У депутатів фракції виникли питання, яким чином, формувався керівний склад міністерства. Це відбулося після того, як при одержанні хабара в особливо великому розмірі був затриманий заступник міністра охорони навколишнього природного середовища Богдан Преснер. Він вимагав 200 тисяч доларів за призначення особи на посаду керівника обласного управління екології.Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG