Спеціальні потреби

Опозиція різко критикує роботу силових органів


Міністр внутрішніх справ України Анатолій Могильов
Міністр внутрішніх справ України Анатолій Могильов

Депутат від НУНС Геннадій Москаль пропонує парламенту звільнити міністра внутрішніх справ Анатолія Могильова.

Він вважає, що за час керівництва МВС Могильов відзначився провальними показниками боротьби із злочинністю, суттєвим згортанням відкритості, гуманізації та демократизації роботи органів внутрішніх справ, значним погіршенням стану захисту прав і свобод людини.

Натомість з критикою на адресу Служби безпеки України виступив опозиційний Блок Тимошенко. У відповідь на затримання екс-голови Державної митної служби Анатолія Макаренка у справі щодо завдання збитків державі Україна через рішення Стокгольмського арбітражу, за позовом РосУкрЕнерго, спочатку Андрій Кожем’якін назвав СБУ репресивним механізмом.
Він каже, що голова СБУ Валерій Хорошковський розпочав «політичну вендету» проти керівників державних органів, «які протистояли корупції».

Вже далі сама Юлія Тимошенко заявила, що вона особисто давала наказ на дії Анатолію Макаренку, а відтак його арешт вважає незаконним:

«Я давала прямі команди на розмитнення цього газу, на підписання угод про його купівлю по безпрецедентно низькій ціні 154 долари за тисячу кубометрів. Вважаю, що все це було зроблено на користь України», – заявила Тимошенко.

Вона нагадала, що існує рішення Шевченківського суду Києва, яким дії по розмитненню спірного газу визнані законними.
Тимошенко переконана, що справи треба відкривати «проти злочинців, якими є засновники РосУкрЕнерго, якими є високопосадовці, які їх прикривають – Віктор Янукович, Юрій Бойко і Дмитро Фірташ» – і пообіцяла інформувати про це світову громадськість.

Як відомо, СБУ порушила кримінальну справу за фактом відбору 11 млрд кубометрів газу у компанії РосУкрЕнерго. У зв’язку з цим затримано тодішнього керівника митниці Анатолія Макаренка.

Лідерка БЮТ також звернулася до всіх правоохоронців із закликом не виконувати злочинних доручень і замовлень. Вона попросила «не застосовувати до чесних працівників правоохоронних служб тільки за те, що вони виконували правильні, обґрунтовані доручення прем'єр-міністра, не застосовуйте до них ті методи і ті механізми, які пропонує застосовувати Янукович».

В першу чергу це «порушення підпільних, фальшивих кримінальних справ, арешти, а в тому числі – і засудження людей, які, крім добра, Україні нічого не зробили».

XS
SM
MD
LG