Спеціальні потреби

Олексія Пукача допитують у суді за вбивство Ґонґадзе


Олексія Пукача допитують у суді за вбивство Ґонґадзе
Олексія Пукача допитують у суді за вбивство Ґонґадзе

Деякі свідчення екс-генерала Олексія Пукача вже стали скандально відомими. В суді продовжується допит звинуваченого, який вже зізнався, що вбив журналіста Ґеорґія Ґонґадзе.

Але Олексій Пукач тільки частково визнав свою вину, заявивши, що не визнає своєї провини у знищенні документів зовнішнього спостереження за Ґеорґієм у 2003 році. Про це журналістам повідомила адвокат удови журналіста Валентина Теличенко.

«Каже, що він документи не знищував, а це робили його підлеглі, коли він був у відпустці. Складається враження, що Пукач клеїть з себе дурня», цитує слова Валентини Теличенко «Українська правда».

До того ж, адвокат звернула увагу на поведінку звинуваченого, який, за її словами, «намагався переконати у тому, що він менш грамотний, ніж є насправді і що він нічого поганого ніби й не зробив». Зокрема, Олексій Пукач розказував про те, що з 1997 року Ґеорґій Ґонґадзе, Олена Притула та Олексій Подольський готували державний переворот, і він врятував Україну, вбивши Ґеорґія.

На думку Валентини Теличко, таким чином екс-генерал сприяє збільшенню покарання, а також додала, що частині свідчень Пукача вона не довіряє.

Журналіст Олексій Подольський, який є потерпілим у справі Ґонґадзе, повідомив, що Олексій Пукач чітко назвав Леоніда Кучму, як замовника убивства журналіста, а також назвав Володимира Литвина та покійного Юрія Кравченка.

У відповідь на ці свідчення Пукача, адвокат екс-президента Леоніда Кучми Віктор Петруненко заявив, що це є наклеп. Адвокат запевнив журналістів «Інтерфакс-Україна», що Кучма «нікому та ніколи не давав жодних вказівок щодо Ґонґадзе», а з Пукачем ніколи не зустрічався та не контактував. Також Віктор Петруненко обурився, що екс-генерал посилався на покійного Юрія Кравченка, і повідомив, що вже має необхідні докази, які спростують свідчення Пукача.

Володимира Литвина заборонили називати причетним до вбивства Ґонґадзе поки що тільки екс-майору Миколі Мельниченку. Васильківський районний суд Київської області прийняв таке рішення стосовно заяви екс-майора, яку в суді охарактеризували як «неправдиву інформацію». На що Микола Мельниченко заявив, що буде оскаржувати це рішення, так як, за його словами судове засідання провели не тоді, коли воно було заплановане. А також розказав журналістам, що буде щодня писати заяви в Генпрокуратуру про скоєння Литвиним злочинів з детальним їх описом, та вимогою порушення кримінальної справи за конкретними епізодами.

Наразі Олексія Пукача допитують у Печерському районному суді в закритому режимі.

XS
SM
MD
LG