Спеціальні потреби

У Вашингтоні відбувся мітинг «Єдина нація»


У суботу в американській столиці пройшов масовий мітинг на підтримку демократів і президента Обами. Опитування громадської думки вказують, що демократи можуть втрати більшість в обох палатах Конгресу на виборах у листопаді через високе безробіття, бюджетний дефіцит і слабку економіку. Акція під назвою «Єдина нація» проводилася на місці, де кілька тижнів тому відбулася демонстрація прихильників консервативного «Руху чаювання», які виступають проти багатьох реформ, проведених адміністрацію Обами.

Десятки тисяч людей відгукнулися на заклик профспілкових організацій та зібралися біля меморіалу Лінкольна, щоби привернути увагу до ліберальних цінностей.

Говорить учасник акції Ленс Пайберн:

«Тут зібралися різні люди з різних організацій. Гадаю, для нас дуже важливо усвідомлювати, що ми – єдина нація, ми маємо єдиний голос і ми хочемо єдиних цінностей».

Не менше уваги на зібранні було приділено антивоєнній тематиці. Один із присутніх заявив:

«Америка посилює агресію в Афганістані, нагромаджуючи там війська».

Учасники мітингу говорили, що хочуть, аби Америка завершила військові дії в Іраку та Афганістані, і витрачала кошти на створення нових робочих місць, охорону здоров’я та провела імміграційну реформу.

Акція була влаштована на підтримку демократів за місяць до виборів у Конгрес. Демократам тепер необхідна допомога, оскільки непопулярні реформи адміністрації Обами можуть обернутися для його партії втратою більшості в обох палатах законодавчого органу.

Одна учасниця протесту – прихильниця президента США Барака Обами – Кімберлі Ґрін дала пораду президенту:

«Коли республіканці намагаються вставити палки в колеса усім вашим починанням, а демократи не можуть довести свою надійність, тоді люди починають звертати увагу на «Рух чаювання». Він врешті мусить вийти до них і сказати: «Слухайте, я можу керувати цією країною, вам не потрібен «Рух чаювання».

«Рух чаювання» провів на цьому самому місці акцію протесту кілька тижнів тому. Він об’єднує переважно консервативно налаштовані сили, які виступають за скорочення податків і зменшення урядового контролю.

Джіо Андолло не належить до жодного з таборів. Він приїхав у Вашингтон, бо занепокоєний теперішньою політичною ситуацією:

«Я дуже стурбований нинішньою відсутністю логіки в країні. Вона переповнена злістю з обох боків».

Андолло говорить, що чекатиме на проведення наприкінці жовтня чергової акції протесту, яка цього разу матиме назву «акція за відновлення здорового глузду».

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Інше за темою

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG