Спеціальні потреби

США в ОБСЄ відповіли Росії на заяву щодо блокування російського контенту у соцмережах


Повірена у справах США в ОБСЄ Кортні Остріан (Courtney Austrian) відповіла на заяву Російської Федерації щодо блокування російського контенту в американських соцмережах, а також закиди про політизацію соцмереж. Як йдеться у заяві Остріан, заходи компаній здійснені ними незалежно від уряду США і не є результатом будь-яких законів, чи норм Сполучених Штатів Америки. Текст заяви оприлюднено на сайті Місії США у ОБСЄ.

"Ці комерційні платформи вдались до цих кроків абсолютно незалжно від уряду США і не у результаті будь-якого закону, чи норми Сполучених Штатів Америки. Самі ці дії не порушують Першу поправку до Конституції про свободу слова, яка твердо забороняє уряду обмежувати більшість форм свободи слова. Вони не порушують і право людини на свободу вираження, якщо він чи вона втрачають доступ до соцальної мережі через невиконання правил цієї платформи. Ми відзначаємо, що уряди не мають права на свободу вираження, яке є індивідувальним правом. Видалення із соцмереж приватною компанією не має впливу на здатність індивідів виражати себе на інших публічних майданчиках, або через різноманітні носії", - йдеться у заяві.

21-го січня постійний представник Росії в ОБСЄ Олександр Лукашевич заявив, що видалення російського контенту з американських цифрових платформ являє собою неприкриту цензуру. Він також звернув увагу на блокування соціальними мережами сторінок тоділнього президента США Дональда Трампа. Лукашевич заявив, що попри твердження США, що Вашингтон не впливає на інформаційну політику соціальних мереж, "аналіз акціонерної та інвестиційної системи" цих компаній вказує, що за ним стоять структури, які "тісно пов'язані з політичним істеблішменом країни".

При цьому російський дипломат заявив, що приватні американські компанії "ідуть у руслі зовнішньополітичних орієнтирів Вашингтона на витіснення з глобального ефіру тих джерел інформації, які представляють альтернативний погляд та створюють серйозну конкуренцію західному медійному мейнстріму".

Раніше свої застереження щодо заходів соцмереж стосовно тодішнього прзидента США Дональда Трампа озвучила Ангела Меркель, яка, як повідомляється, назвала блокування Трампа у Twitter "проблемним" порушенням "фундаментального права на свободу слова".

Дивіться також: Чому американці рекордними темпами скуповують зброю

Чому американці рекордними темпами скуповують зброю. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:41 0:00

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG