Спеціальні потреби

Сондленд планує свідчити, що Трамп особисто вказав, як відповісти Тейлору - WP


Президент США Дональд Трамп та посол США до ЄС Ґордон Сондленд, липень 2018 року
Президент США Дональд Трамп та посол США до ЄС Ґордон Сондленд, липень 2018 року

Цього тижня посол США в ЄС Ґордон Сондленд планує свідчити перед комітетами Палати представників Конгресу США, які проводять розслідування в рамках процедури імпічменту президента.

Сондленд планує заявити Конгресу, що зміст повідомлення написаного ним у відповідь тимчасово повіреному у справах США в Україні передав йому особисто президент Трамп у телефонній розмові, повідомляє The Washington Post з посиланням на особу знайому зі свідченнями.

Йдеться про обмін повідомленнями між керівником посольства США в Україні Вільямом Тейлором та Ґордоном Сондлендом від 9 вересня 2019 року. Ось витримка з обміну повідомленнями:

Вільям Тейлор Ґордону Сондленду 9.9.2019

Як я вже говорив по телефону, я вважаю це божевіллям — відмовляти у військовій допомозі задля допомоги у політичній кампанії.

Ґордон Сондленд Вільяму Тейлору ​9.9.2019

Білл, гадаю Ви неправі стосовно намірів президента Трампа. Президент чіко зазначає відсутність будь-якого quid pro quo (обміну послуги на послугу – ГА) Президент намагається оцінити наскільки Україна справді готова до прозорості і реформ, які президент Зеленський пообіцяв під час своєї кампанії. Я пропоную припинити спілкуватися текстовими повідомленнями. Якщо у Вас досі лишаються занепокоєння, я рекомендую подзвонити Лізі Кенна чи С і обговорити їх.

Під час свідчень Сондленд планує заявити, що він не знав, чи президент говорив правду на той час. "Правда лише те, що президент це сказав, а не стосовно того, чи було це правдою", - заявила особа, поінформована про плановані заяви Сондленда. Сондленд на той час "був переконаний і передав запевнення" передав запевнення в тому, що Трамп не утримує оборонну допомогу з політичною метою.

Після того, як Сондленд отримав повідомлення від Тейлора, він зателефонував Трампу. Розмова з президентом тривала менше п'яти хвилин, пише видання.

Очікується, що Сондленд заявить, що виконував вказівку особистого юриста Трампа Руді Джуліані, намагаючись підготувати заяву від української сторони, де б декларувався намір розслідувати корупцію, зокрема в зв'язку з компанією "Бурізма", де раніше високу посаду обіймав Гантер Байден – син провідного політика Демократичної партії США та колишнього віце-президента Джо Байдена.

Як повідомляв "Голос Америки", Комітети Палати представників США розпочали розслідування в рамках процедури імпічменту. Конгресменів США зацікавила роль Державного департаменту у справі про можливий тиск на українську владу. Центральним об'єктом розслідування Конгресу є скарга, подана представником американської розвідки в рамках програми захисту для викривачів корупції. Автор скарги звинувачує президента США Дональда Трампа у тому, що той, буцімто, тиснув на владу в Україні, щоб отримати негативну інформацію на свого політичного суперника Джо Байдена

Дивіться також: Що Конституція США говорить про імпічмент президенту і які думки в експертів?

Що Конституція США говорить про імпічмент президенту і які думки в експертів? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:21 0:00

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG