Спеціальні потреби

Парадокс ожиріння: зайва вага сприяє довголіттю


На підставі майже 100 досліджень, за участю близько трьох мільйонів осіб, вчені зробили висновок, що люди, які страждають зайвою вагою або невеликим ожирінням, на 6% менш схильні до ризику передчасної смерті, ніж володарі ідеальної фігури.

Втім, сильне ожиріння все ж підвищує ризик ранньої смерті на 30%.

Ідею про те, що зайва вага може бути ознакою більш міцного здоров'я, охрестили «парадоксом ожиріння», хоча про ожиріння, як такого, мови не йде.

«Це досить поширений висновок», - зазначає керівник дослідження Кетрін Флеґал, старший науковий співробітник Центрів з контролю і запобігання захворювань у Гаятсвілі, штат Меріленд.

За словами Флеґал, проведене нею дослідження підтверджує висновки інших вчених, які виявили зв'язок між легким ожирінням і зниженням ризику передчасної смерті.

Дослідження, результати якого були опубліковані в останньому номері «Журналу Американської медичної асоціації» (Journal of the American Medical Association), не дає відповіді на питання про те, чим може пояснюватися такий зв'язок.

«У нас немає даних щодо фізіологічних механізмів, та це й не було нашою метою», - заявила Флеґал.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG