Спеціальні потреби

У США беруться за подолання дитячого ожиріння 
Проблема ожиріння серед дітей у Сполучених Штатах продовжує поширюватися, і не лише в країні, а й за її межами. І останні дослідження показують, що основною причиною цьому є надмірне споживання неповноцінної їжі.

Кожна третя дитина у США страждає через надмірну вагу. Останні дослідження виявили, що у деяких з цих дітей, починаючи уже з трирічного віку, можна помітити попередні симптоми серцевих захворювань. Інші дослідження вказують на те, що повна дитина, коли виросте, швидше за все, повною й залишиться. Загалом пересічна американська дитина в середньому у день з’їдає три перекуски неповноцінної їжі, які дають їй майже третину калорій від денного раціону. І це у додаток до регулярних сніданку, обіду і вечері.

Дослідники одного з університетів у штаті Північна Кароліна вивчали звички харчування американських дітей протягом тридцяти років. Вони зібрали інформацію про тридцять одну тисячу дітей віком від двох до вісімнадцяти років і виявили, що десерти і солодкі напої є головним джерелом калорій. За ними йде сурогатна їжа і цукерки.

Під час недавніх слухань у Конгресі щодо проблеми дитячого ожиріння, головний лікар служби охорони здоров’я США Реджіна Бенджамін сказала законодавцям, що адміністрація президента Обами працює над тим, щоби зробити здорову їжу доступнішою:

«Дедалі частіше висловлюються думки, що ми, як суспільство, повинні відродити наші громади і навколишнє середовище, де здоровий вибір був би легшим і доступнішим вибором».

Протягом останніх тридцяти років кількість товстих дітей у США – потроїлася. І щоби зупинити цей процес, на думку експертів, необхідно, щоби торговельні автомати у школах пропонували альтернативну, здорову їжу.

Ініціативу в цьому напрямку перехопила перша леді Мішель Обама. Вона започаткувала програму, яка мотивує дітей їсти здорову їжу і займатися спортом.

Адміністрація Обами оголосила про виділення 400-сот мільйонів доларів федеральної допомоги на те, щоби спонукати дедалі більше магазинів продавати городину.

Проблема і у малорухливості школярів. Багато штатів скоротили перерву між уроками і заняття з фізкультури. Федеральний уряд наразі просить школи навпаки збільшити години уроків фізкультури для дітей. Головний лікар служби охорони здоров’я США Реджіна Бенджамін рекомендує, щоби учні мали щонайменше дві з половиною години фізичних занять у початковій школі, і майже чотири години занять у середній школі на тиждень. Вона каже, що, на сьогодні, це не виконується, і що у багатьох школах фізкультура вважається не важливим предметом.

Центри з контролю за хворобами закликають підвищити податки на солодкі напої і сурогатну їжу, накласти обмеження на заклади швидкого харчування, розташовані поблизу шкіл, і заборонити рекламу неповноцінної їжі, спрямовану на дітей. Президентська команда, яка працює над проблемою ожиріння серед дітей, планує зустрітися з Бараком Обамою і донести до нього свої рекомендації з цього питання.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG