Спеціальні потреби

У США зменшується тривалість життя жінок


У США зменшується тривалість життя жінок
У США зменшується тривалість життя жінок

Матері, які працюють, менше страждають від депресії, ніж ті, що залишаються вдома з дітьми. А найбільш щасливі з них ті, які і не очікують від себе, що їм вдасться ідеально виконувати свої обов’язки на роботі та вдома. Такі висновки дослідники університету у Вашингтоні, які опитали 1600 жінок у 1987-му році та нещодавно, пояснюють тим, що жінки, які вірили, що їм вдасться легко поєднати материнські та професійні обов’язки, пережили розчарування та схильні звинувачувати у невдачі самих себе. В іншому дослідженні цього ж університету дослідники встановили, що вперше після десятків років зростання, тривалість життя в Америці, а особливо у певних частинах країни та саме серед жінок – зменшилась.

Останнє дослідження викликає здивування ще й тому, що жінки традиційно вважаються більш відповідальними, коли йдеться про здоров’я, ніж чоловіки.

Дослідження показало, що тривалість життя серед жінок впала у чверті повітів Сполучених Штатів. У середньому жінки живуть все ще довше, ніж чоловіки: 80 років, порівняно з 75-ма. Втім, швидкість зростання тривалості життя чоловіків подвоїлась. Дослідник Кристофер Мюррей намагається пояснити у чому ж причина:

«Жінки більше палять. Епідемія ожиріння заторкнула набагато більше жінок, ніж чоловіків. Крім того, жінкам важче подолати проблему високого тиску».

Кардіолог медичного центру у Клівленді, Джеймс Фенґ, не здивований. Він каже, що жінки взагалі рідко перевіряються на серцеві хвороби. Тим часом саме серцевий напад є першою причиною смертності серед жінок. Запобігти йому можна за допомогою ранньої діагностики шляхом виявлення високого тиску чи підвищених рівнів холестерину. Втім, часто жінки просто не звертаються за такою діагностикою.

«Медики наполягають, щоб чоловіки постійно моніторили свій тиск та холестерин, втім, коли йдеться про жінок – ми недостатньо переконливі», – каже кардіолог Джеймс Фенґ.

62-річна Донна Бентлі хвора на серце. Вона робить все, щоб мінімізувати ризики:

«Жінки насправді ставлять себе на останнє місце. Ми точно маємо бути більш пильними до себе, особливо коли йдеться про дієту».

Втім, контроль за станом здоров’я і увага до симптомів - це ще не все, каже лікар Фенґ:

«Я особисто думаю, що жінки справжні стоїки. Больова межа у них набагато вища, ніж у чоловіків».

Втім у випадку з хворобами, така стійкість іноді дорого коштує.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG