Спеціальні потреби

На ожиріння починають страждати і росіяни

Вважається, що американці доволі товста нація. І дійсно понад тридцять відсотків американців страждають на ожиріння. Однак, покращення рівня життя призвело до подібної проблеми і в країнах, де зайва вага раніше була порівняно рідкім явищем. Зокрема в Росії, ожиріння стає все більшою проблемою. Тож у час коли економічна криза сильно вдарила по гаманцю росіян, Міністерство охорони здоров’я країни сподівається спонукати своїх громадян обирати дешеву і корисну їжу.

Ріст економіки негативно вплинув на пересічних росіян – вони набрали вагу. Спеціалісти Московського інституту харчування кажуть: кожен четвертий мешканець Росії має зайву вагу. За останнє десятиріччя кожен росіянин у середньому набрав два кілограми.

Однак, лише у першому кварталі цього року економічні показники Росії впали більш ніж на дев’ять відсотків. Рівень безробіття зростає, а курс рубля знижується. Тож у російському Міністерстві охорони здоров’я прагнуть використати ці проблеми для покращення здоров’я росіян.

Міністерство створило так звану «кризову дієту», яка пропагує дешеве але здорове харчування. Говорить заступник директора Московського інституту харчування Олександр Батурін.

«На жаль, росіяни не є стрункими, а велика частина дорослого населення страждає на ожиріння. Це – головна причина поширення серцево-судинних захворювань, діабету та інших недуг. Всі про це знають, але не всі про це думають, адже усі ці хвороби безпосередньо пов’язані з харчуванням».

Інститут Харчування розробив низькокалорійну дієту, розраховану на людей з будь-яким прибутком. Батурін говорить, що дієта досить проста:

«Немає нічого екзотичного – це звичайні крупи, овочі, фрукти, м’ясо, риба. Все звичайне. Єдиний акцент був зроблений на те, що ці продукти не є делікатесами і не дуже дорогі і доступні для більшості російського населення».

Інститут рекомендує вівсяну кашу, смажені яйця та горнятко кави з цикорієм на сніданок. Обід та вечеря мають складатися з борщу, салату та смаженої риби, якої багато у цій дієті. Спеціалісти рекомендують вживати рибу щонайменше тричі на тиждень.

У радянські часи влада заохочувала людей поліпшувати харчування за допомогою таких гасел, як «Четвер – рибний день». Час покаже чи сучасні росіяни зроблять вибір на користь поживності, ціни чи смаку, і що для них є вирішальними факторами під час перебування у гастроному.

Інше за темою

Відео - найголовніше

Нідерланди та Румунія передадуть Patriot Києву.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:10 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG