Спеціальні потреби

Чи порозуміється адміністрація Обами з новим складом Конгресу?


2011-ий обіцяє бути роком великих змін в американській політиці. Повернувшись із своєї відпустки на Гаваях, президент Обама планує низку кадрових зміну своїй адміністрації. Водночас у Конгресі, де контроль над Палатою представників перебрали республіканці, з’явилося понад 100 нових законодавців, які обіцяють принести у Вашингтон революційні зміни.

У кінці минулого року багато демократів виступили із прощальними промовами у Конгресі, поступаючись місцем своїм політичним опонентам. Цього тижня лави конгресменів поповнить 100 республіканців. Деякі з новообраних законодавців представляють Рух чаювання і наголошують на своїй безкомпромісності. А деякі навіть відверто критикують Білий дім. Кажучи, що Обама привів країну до банкрутства.

Після поразки на проміжних виборах у листопаді, демократи вже пішли на певні компроміси із республіканцями, зокрема у питанні продовження податкових пільг для середнього та багатого класу населення. Однак вони кажуть, що новоприбулим слід налаштуватись на пошук компромісів, а не на поступки з боку демократів.

Сенатор Кірстен Ґілібренд зазначає: «Попри їхній запал, злість і бажання все робити по-іншому, вони можуть виявити, що прийдеться працювати разом. Доведеться йти на компроміси, навчитись досягати порозуміння. Це те, чого хочуть американці».

Втім, новоприбулі республіканці амбітні і впевнені у своїх силах. Перше, що вони збираються зробити, це скасувати реформу системи охорони здоров’я, яка вважається однією із найбільших перемог президента Обами.

Втім експерти кажуть, що це може негативно позначитися на рейтингах Республіканської партії на наступних виборах. І якщо республіканці вирішать, що перших шість місяців цього року вони хочуть переглядати окремі законопроекти, то електорат навряд чи сприйме позитивно. Серед інших змін республіканці хочуть зменшити бюджетні витрати, однак поки що не кажуть, як саме.

Президент Обама зазначив, що вітає усі ініціативи, які допоможуть створити більше робочих місць та покращать американську економіку:

«Я хочу працювати із представниками будь-якої партії, які мають добру ідею і знають, як її втілити.

Окрім змін у Конгресі певні кадрові зміни відбудуться і в президентській адміністрації. Нових кандидатів на деякі ключові посади Барак Обама представить вже на початку тижня.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG