Спеціальні потреби

США запровадили нові санкції проти Росії


Санкції буде накладено на цілі сектори економіки - Обама
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:56 0:00

Санкції буде накладено на цілі сектори економіки - Обама

Обама сказав, що останні кілька днів США дуже занепокоєні тим, що відбувається в Україні. Світова спільнота стала свідками незаконно проведеного референдуму в Криму, незаконних кроків з боку Росії по анексії Криму. На очах - ризики ескалації ситуації, в тому числі загроза українському військовому персоналу в Криму, а також загроза східним та південним частинам України.

Ці всі дії, зазначив американський лідер, вибір уряду Росії. Вибір, який відкидає як міжнародна спільнота, так і уряд України. Через цей вибір США, як ми і обіцяли, накладають додаткові санкції на Росію. У відповідності з попереднім президентським розпорядженням, який я підписав після вторгнення Росії в Україну, ми накладаємо санкції на ще кілька високопосадовців російського уряду.

У додаток, ми накладаємо санкції на ряд осіб, які мають потужні ресурси та вплив, які надають матеріальну підтримку російському керівництву, а також і банк, який підтримує діяльність цих осіб. Ми робимо ці кроки у відповідь на те, що Росія вже зробила в Криму, заявив Обама.

За його словами, в той самий час світ спостерігає з великим занепокоєнням за тим, як Росія розміщує свої війська у спосіб, який може призвести до подальшого просування у південні та східні частини України. У цьому питанні США тісно співпрацюєють з європейськими партнерами, щоб розробити більш жорсткий план дій, до яких США вдадуться, якщо Росія продовжуватиме ескалацію ситуації.

«У рамках цього процесу я підписав нове розпорядження, яке дає нам право запровадити санкції не лише на окремих осіб, але і на ключові сектори російської економіки. Ми б хотіли іншого розвитку подій. Ці санкції матимуть негативний вплив не лише на російську економіку, але і на світову економіку. Однак Росія повинна знати – подальша ескалація лише глибше ізолює її від міжнародної спільноти.

«Фундаментальні принципи, які керують міжнародними відносинами між країнами в Європі та світі повинні поважатись у 21 столітті. А це включає повагу до суверенітету, територіальної цілісності, розуміння того, що країни не можуть просто креслити нові кордони чи приймати рішення за рахунок своїх сусідів лише тільки тому, що вони більші за територією чи більш потужні», - сказав президент Обама.

«Наш інший пріоритет – це допомога уряду України, щоб він міг стабілізувати економіку та задовольнити головні потреби українського народу. Під час свого візиту до Європи наступного тижня, де я зустрічатимусь з членами Великої сімки та нашими азійськими союзниками, я закликаю Конгрес ухвалити закони, необхідні для надання цієї допомоги. Зробіть це негайно. Оголошення підтримки недостатньо. Нам потрібні дії.

«Я також надіюсь, що МВФ рухатиметься швидко та запропонує серйозний пакет допомоги для українців у той час, як вони запроваджуватимуть реформи. В Європі я також ще раз повторю месседж, який віце-президент Байден доніс в Польщі та країнах Балтії цього тижня. Підтримка США НАТО непохитна, ми діємо спільно відповідно до статті 5 захищати один одного та ті цінності, заради яких цілі покоління зробили багато жертв.

«Ми вже посилили нашу підтримку нашим східно-європейським союзникам, ми будемо продовжувати підтримувати посилення колективної оборони НАТО, ми також почнемо нову співпрацю з Європою в економічній та енергетичній площинах. Я завершу своє звернення наступним», - наголосив американський президент:

«Дипломатичні зусилля між США та Росією продовжуватимуться. Ми наголошуємо – Росія все ще має альтернативний шлях. Шлях, який може зняти напруження, шлях пошуку Росією дипломатичного вирішення у співпраці з урядом у Києві за підтримки міжнародної спільноти. Російський народ повинен розуміти, Путін повинен розуміти, що українці не мають обирати між Заходом та Росією. Ми хочемо, щоб українці обирали своє власне майбутнє, мали добрі стосунки зі США, Росією, Європою та будь-якою іншою країною на їх вибір.

«Це може статися лише, якщо Росія визнає права всіх українців визначати своє майбутнє, як це повинні робити вільні особи, суверенна нація, права, які люди по всьому світу розуміють та підтримують», - заявив президент Обама, оголосивши про запровадженння додаткових американських санкцій проти Росії через анексію нею Криму.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG