Спеціальні потреби

Обама: Ми не хочемо війни з Росією


Президент США Барак Обама
Президент США Барак Обама
Президент Барак Обама виключив військове втручання Сполучених Штатів у ситуацію в Україні, заявивши, що військові дії з Росією «були б невідповідними».

«Ми будемо мобілізувати наші дипломатичні ресурси, щоб домогтися міжнародної взаємодії, яка надішле чіткий сигнал про те, що Україна повинна сама вирішувати свою долю», - заявив Обама в інтерв’ю американським ЗМІ.

«Думаю, навіть українці погодяться з тим, що вступ у військову конфронтацію з Росією буде невідповідним кроком і не піде на користь самій Україні», - зазначив президент США.

В іншому інтерв'ю Обама повторив, що військовий варіант не розглядається, американські військові не братимуть участі у подіях в Україні але, що Сполучені Штати і їх союзники готові до того, щоб ввести ще більш глибші економічні санкції.

«Очевидно, що ми не хочемо викликати справжню війну з Росією, - сказав Обама. - Українці цього не хочуть. І ніхто такого не захотів би».

На думку президента, дії Володимира Путіна були продиктовані «слабкістю, а не силою». Президент США вважає, що Путін відчуває дискомфорт, коли країни послаблюють зв'язки з Кремлем, щоб мати більше свободи у взаємодії із Заходом.

«Його стратегічні рішення ні в якому разі не основані на тому, чи думав він, що ми можемо почати війну через це. Я думаю, існує чітке розуміння, що коли йдеться про наші ключові інтереси або наших союзників в НАТО ми можемо себе захистити», - додав Барак Обама.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG