Спеціальні потреби

Великобританія пропонує альтернативи енергетичній залежності Європи від Росії


Європа має ряд можливостей, щоб зміцнити свою енергетичну безпеку і зменшити залежність від російських поставок, включно з проханням до США експортувати більше газу і співпрацею з Іраком, говориться в британському урядовому документі.

Після приєднання Криму до Російської Федерації, переговори між лідерами Європейського Союзу в Брюсселі в четвер і п’ятницю зосереджені на тому, як Європа може зробити себе менш залежною від російського газу, що проходить через територію України.

У 28 державах ЄС також хочуть бути в змозі надати Україні енергетичну допомогу, якщо Росія припинить поставки. Очікується, що вони проситимуть Єврокомісію, виконавчий орган ЄС, накреслити поглиблену програму енергетичної безпеки ЄС до червня цього року.

Документ для обговорення, поширений урядами інших країн ЄС, який бачили в інформаційному агентстві Ройтерс, пропонує опрацювати план на 25 років, а також заходи на ближчу перспективу.

У ньому говориться, що переговори на цьому тижні «повинні ясно дати зрозуміти, що Європа буде працювати в скоординованому й прискореному порядку, щоб зменшити свою велику енергетичну залежність».

На зустрічі в Брюсселі лідери ЄС також обговорюють, як відповісти на кризу в Криму, на тлі зростаючих сумнівів з приводу того, чи вони достатньо об’єднані, щоб накласти жорсткі санкції на Москву.

Проте ЄС уже зробив кроки з диверсифікації своїх джерел енергії у відповідь на попередні кризи, коли Росія припинила поставки в Україну.

Він підтримав новий шлях постачання імпортного азербайджанського газу, через адріатичний газопровід, та поліпшив інфраструктуру, щоб дозволити транспорт газу з Європейського Союзу в Україну, а не навпаки.

Переговори між ЄС і США щодо енергетичних питань повинні встановити, як експортувати газ із США до країн Європейського Союзу і розглянути, як це може відбитися на трансатлантичних торговельних переговорах.
Але аналітики кажуть, що коли Росія вимкне поставки протягом тривалого часу, Європа таки матиме серйозні проблеми.

Британія говорить у своєму дискусійному документі, що дослідження того, як експортувати іракський газ до Європи, має бути посилене , як і співпраця з іншими стратегічними партнерами.

Переговори між ЄС і США щодо енергетичних питань повинні встановити, як експортувати газ із США до країн Європейського Союзу і розглянути, як це може відбитися на трансатлантичних торговельних переговорах.

Сполучені Штати уже почали видавати ліцензії на експорт зрідженого природного газу, але прогрес був повільним через політичну чутливість щодо збереження більшої частини газу для внутрішнього споживання в Сполучених Штатах.

Аналітики кажуть, що американський експорт газу мав бути призначений для Азії, де ціни на газ вищі, ніж у Європі, хоча навіть обмежені поставки в країни Європейського Союзу могли б допомогти.

Великобританія, яка отримує тільки невелику кількість російського газу під час пікового попиту взимку через трубопровід по континентальній частині Європі, пропонує американський газ як лише один з багатьох варіантів.

Великобританія також прагне побудувати нову атомну станцію.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG