Спеціальні потреби

Обама: Росія та Іран надовго застрягнуть у сирійському «болоті»


Барак Обама

«Дії Росії в Сирії не нова політика Кремля, а нова фаза давно обраної стратегії підтримки режиму Башара Асада».

Дії Росії в Сирії не нова політика Кремля, а нова фаза давно обраної стратегії підтримки режиму Башара Асада, заявив у п’ятницю у Вашингтоні президент США Барак Обама.

«Причина, чому Асад досі при владі полягає в тому, що його підтримують Росія та Іран. Тож з цієї точки зору, дії Росії не особливо відрізняються від того, що вона робила у минулому. Вони лише стали більш відкрито підтримувати режим, проти якого виступає більшість сирійського населення.

Путін пішов у Сирію не через свою силу, а слабкість. Його клієнт, пан Асад, програвав і для Путіна стало не достатньо посилати в Сирію зброю та гроші. Тепер йому доводиться слати власні літаки та пілотів».

Обама розповів, що під час розмови з Путіним на Генеральній Асамблеї ООН довів позицію Сполучених Штатів, які бачать вирішення сирійського конфлікту лише у політичній передачі влади.

«Асад має передати владу, оскільки він не може реабілітуватися в очах сирійців. Я сказав Путіну, що готовий співпрацювати з ним, якщо він разом з Іраном домовиться з Асадом про передачу влади. Але спроба Росії та Ірану утримати при владі Асада військовою силою, спроба насильно примирити населення, призведе лише до того, що вони надовго застрягнуть у болоті».

Обама наголосив, що Сполучені Штати зацікавлені у знищенні «Ісламської держави», однак, Путін не розрізняє її від поміркованої сунітської опозиції, яка прагне усунути Асада.

«На погляд росіян вони усі терористи. І це рецепт катастрофи. Я це не сприймаю».

Барак Обама наголосив, що позиція США не змінилась. Вашингтон бачить корінь проблеми в Асаді та його брутальності по відношенню до власного народу. Щоб це припинилося Сполучені Штати готові співпрацювати з усіма зацікавленими сторонами. Однак, наголосив президент, США не приєднаються до спроб росіян знищити усіх, кому огидна і набридла поведінка Асада.

«Спроби загнати помірковану опозицію у підпілля, лише посилюють «Ісламську державу». В наших інтересах співпрацювати з поміркованою опозицією, оскільки, врешті-решт, режим Асада буде повалений. І нам потрібен хтось, хто підхопить владу і об’єднає країну».

Обама відкинув твердження, що міжнародна громадськість підтримала план Путіна, оскільки в Сирії виник політичний вакуум.

«Я не побачив, щоб після промови Путіна в Об’єднаних Націях, 60 країн, яких ми маємо у коаліції, встали до нього в чергу. Іран і Асад єдині союзники Путіна на даний момент. Решта світу в нашій коаліції. Тож я не думаю, що люди введені в оману цією стратегією».

Як би це не представляли у Кремлі, Сирія не буде місцем неопосередкованої війни між США та Росією, пообіцяв Обама.

«Це війна Росії, Ірану та Асада з сирійським народом. Наша війна з ІДІЛ».

Президент США заявив, що хотів би, аби Росія усвідомила свою стратегічну помилку в Сирії й обрала інший шлях, і зробила так само в
Україні.

Дивіться також: Як Росія підвищує "якість" брехні - розповідь засновниці Stop Fake

Як Росія підвищує "якість" брехні - розповідь засновниці Stop Fake. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:34 0:00

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG