Спеціальні потреби

Стане Україна «розмінною монетою» між США та РФ?


Генерал США у відсавці Веслі Кларк
Генерал США у відсавці Веслі Кларк

Думки генерала армії США у відставці Веслі Кларка.

На недавньому прийомі у Конгресі США «Голос Америки» звернувся до генерала армії США у відставці Веслі Кларка з проханням прокоментувати мотиви дій Кремля в Сирії та можливість, що Україна стане “розмінною монетою” між США та Росією:

«Я сподіваюся, що ми не настільки наївні, щоб вірити, що оскільки Росія перекинула свої війська в Сирію і говорить, що вона там, аби боротися з терористами шляхом підтримки Башара Асада, ми скажемо: “Добре, Путін. Ми пробачили тобі за те, що ти вкрав Крим та спричинив конфлікт в Україні”».

Веслі Кларк закликає США не бути настільки наївними.

Росія в Сирії переслідує власні цілі. Вони там, аби мати важель впливу на Саудівську Аравію у питанні цін на нафту.
Веслі Кларк

На погляд американського генерала, Росія діє в Сирії з багатьох причин.

«Росія в Сирії переслідує власні цілі. Вони там, аби мати важель впливу на Саудівську Аравію у питанні цін на нафту. Вони там, аби відновити свою роль на Близькому Сході. Вони там продають зброю. Вони там, аби формувати союзників-маріонеток. Вони там, аби тиснути на Туреччину».

Кларк каже, що Росія відбудувати Сирію не зможе.

«Вони не є альтруїстами. З точки зору військової стратегії ми знаємо, що якщо ви відправляєте військові сили в подібний регіон, то ви не вирішуєте проблем. Ви їх створюєте. У Росії немає дипломатичних та політичних інструментів, щоб відбудувати Сирію.

«Насправді, Башар Асад - одна з причин, чому Сирія перебуває в такому жахливому становищі. Тримаючи його при владі не вирішує проблем з біженцями, проблем із захистом прав людини, справедливістю, досягненням миру в регіоні. Це їх тільки посилює. Я сподіваюся, що коли ми зустрінемося з Путіним, ми вимагатимемо, щоб він пішов. Якщо він захоче залишитися, то має перебувати під наглядом Ради Безпеки ООН, чиї резолюції він постійно блокує», - заявив генерал армії США у відставці Веслі Кларк у відповідь на запитання про мотиви дій Кремля в Сирії.

Дивіться також: Оксана Сироїд: Путін зайшов далеко у своїй безкарності

Оксана Сироїд: Путін зайшов далеко у своїй безкарності. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:04 0:00

  • 16x9 Image

    Тетяна Ворожко

    Головна виконавча редакторка Української служби Голосу Америки, журналістка. Висвітлюю політику, відносини України-США, соціальні питання, але найбільш люблю розповісти гарну людську історію. Роблю включення із місця подій, записую інтерв’ю, пишу аналітичні статті, запускаю нові проєкти. Авторка двох книг та двох документальних фільмів. 

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG