Спеціальні потреби

Обама у Лімі закликав Путіна дотримуватись Мінських угод – Білий дім


Барак Обама і Володимир Путін розмовляють у Лімі

За лаштунками саміту АТЕС в Перу президент США Барак Обама мав коротку зустріч з президентом Росії Володимиром Путіним


Щорічний саміт лідерів країн Азійько-Тихоокеанського регіону завершився закликом чинити опір протекціонізму і виступити на захист угоди про Транстихоокеанське партнерство (ТТП), перспективи якої стали туманними після обрання Дональда Трампа президентом США.

На завершення форуму АТЕС, що проходив у столиці Перу, Лімі, його учасники пообіцяли домагатися укладення нової масштабної угоди про вільну торгівлю, в якій взяли б участь всі країни-члени форуму (21 держава). В цій угоді учасники форуму бачать шлях до «сталого, збалансованого і інклюзивного зростання», незважаючи на політичний клімат.

В ході передвиборної кампанії, яка поназилася різкою критикою угод про вільну торгівлю, Трамп нападав на угоду про ТТП, до якої увійшли США, але не увійшов Китай.

Однак на прес-конференції після завершення саміту президент США Барак Обама заявив, що США не повинні відмовлятися від міжнародної торгівлі, але повинні домагатися, щоб «торгівля проходила правильно», щоб працівники отримували захист, а екологічні стандарти дотримувалися.

За словами Обами, прийшов час, коли США повинні підтвердити свою підтримку ТТП. Президент зазначив, що якщо Трамп доб'ється виходу США з цього пакту, ця угода ослабне, а США втратять можливість визначати правила глобальної торгівлі, «з тим, щоб вони відображали наші цінності».

За лаштунками саміту президент США і президент Росії Володимир Путін провели короткі переговори, присвячені ситуації в Україні та Сирії, - повідомили в Білому домі. Це перша зустріч лідерів двох країн після перемоги Дональда Трампа на президентських виборах в США.

Обама пізніше повідомив, що закликав Путіна виконати російські зобов'язання в рамках Мінських угод, спрямованих на припинення конфлікту в Україні.

Виступаючи на спільній прес-конференції за підсумками саміту президент Обама сказав, що намагався переконати Володимира Путіна доручити своїм учасникам переговорів працювати з Францією, Німеччиною, Україною, щоб побачити, що саме «ми можемо отримати до завершення мого терміну», – розповів Обама про зміст короткої розмови з російським президентом.

Обама в цій розмові з Путіним також піддав критиці роль Ірану і Росії в громадянській війні в Сирії.

Білий дім і Кремль повідомили, що лідери США і Росії домовилися, що державний секретар Джон Керрі і міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров продовжать роботу над ініціативами, спрямованими на зниження рівня насильства в Сирії і полегшення страждань людей.

Дивіться також: Опісля огляду Афін та стародавнього Акрополя, Обама вдався заспокоювати європейських партнерів США

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG