Спеціальні потреби

Трамп буде протистояти Росії з принципових питань - сподівається Барак Обама


Я сподіваюсь, що новообраний президент обере настільки ж конструктивний підхід, знаходячи сфери можливою співпраці там, де наші цінності та інтереси збігаються, але буде готовий протистояти Росії, коли вона суперечить нашим цінностям та міжнародним нормам

США, Німеччина та Франція продовжують підтримувати Україну та принцип, що народи мають самі визначати свою долю. Про це чинний президент США Барак Обама заявив на спільній прес-конференції з канцлером Німеччини Анґелою Меркель у Берліні.

"Ми надалі підтримуємо народ України та базовий принцип, що нації мають право самостійно визначати свою долю. Ми також обговорили важливість дотримання санкцій до повного виконання Росією Мінських угод", - заявив Обама у Берліні.

Обама також закликав новообраного президента США Дональда Трампа "протистояти Росії, коли вона суперечить "нашим цінностям та міжнародним нормам".

"Мій принцип у питанні Росії не змінився з першого дня на посаді президента США. Росія - важлива країна. Вона є військовою наддержавою. Вона має вплив у регіоні та світі. Для того, щоб ми могли вирішити чимало значних проблем довкола світу, ми зацікавлені у роботі з Росією та її співпраці", - сказав Обама у ході прес-конференції.

Я прагнув конструктивних відносин із Росією, але так само був реалістом, визнаючи наявність значних відмінностей у наших світоглядах

"Я думаю, всі ми маємо сподіватись, що Росія буде успішною, її люди будуть працевлаштовані, економіка зростатиме, а Москва матиме добрі стосунки із сусідами та братиме конструктивну участь у вирішенні таких питань, як зміна клімату", - додав чинний президент США.

"Я прагнув конструктивних відносин із Росією, але так само був реалістом, визнаючи наявність значних відмінностей у наших світоглядах. Цінності про які ми щойно говорили - демократія, свобода слова, міжнародні норми, верховенство права, повага до здатності інших країн визначати їх власну долю, зберігати їх суверенітет та територіальну цілістність. Ми не можемо відкласти у бік ці речі", - заявив Обама.

"З таких питань, як Україна, як Сирія у нас були дуже значні відмінності", - підкреслив Обама.

"Я сподіваюсь, що новообраний президент обере настільки ж конструктивний підхід, знаходячи сфери можливою співпраці там де наші цінності та інтереси збігаються, але буде готовий протистояти Росії, коли вона суперечить нашим цінностям та міжнародним нормам"

Дивіться також: Кампанію Трампа використовують у школах, аби проаналізувати, як змінились виборчі перегони порівняно з недалеким минулим

XS
SM
MD
LG