Спеціальні потреби

Президент Обама не готовий помилувати Едварда Сноудена


Президент Обама не готовий сказати, чи помилує Едварда Сноудена за витік секретної інформації про програми стеження Агентства національної безпеки США.

При цьому, в інтерв’ю німецькому виданню Der Spiegel та громадському мовнику ARD, президент США дав зрозуміти, що помилування малоймовірне.

«Я не можу помилувати когось, хто не постав перед судом, щоб представляти себе. То ж це не те, що я б коментував у даний момент», - ці слова Обами опубліковані у німецькому журналі від п’ятниці, 18 листопада.

Президент США додав, що Сноуден «підняв деяку правомірну стурбованість» тим, яким методом він оприлюднив суперечливі програми розвідки: «Як він це зробив – це те, що не відповідало процедурі та практиці нашої розвідки».

«Якби кожен вдавався до підходу, що от я можу сам вирішувати ці питання, тоді було б дуже важко мати організований уряд чи будь-яку систему національної безпеки», - додав Барак Обама.

Президент припустив, що це зіграло б проти Сноудена, якби він формально зробив запит до Міністерства юстиції про полегшення для Сноудена.

«В той момент, коли Сноуден захоче постати перед судовими органами і висловить свої аргументи, чи його юристи презентують його аргументи, лише тоді я думаю, ці питання стануть актуальними», - заявив Обама.

Це перша заява президента Обами після того, як Едвард Сноуден попросив про президентське помилування у вересні цього року. Основний аргумент Сноудена полягає в тому, що десятки тисяч засекречених сторінок розвідки, які він оприлюднив, пішли на користь громадськості.

«Так, є закони, які говорять одне, але можливо, саме тому й існує можливість помилування – для винятків, які можливо виглядають незаконними на папері, але коли на них глянути з моральної, з етичної точки зору, коли подивитися на результат, тоді видно, що ці речі були дуже важливі, дуже необхідні», - заявив Едвард Сноуден в інтерв’ю газеті The Guardian.

Едвард Сноуден, який працював контрактним підрядником в Агентстві національної безпеки, перебуває наразі у Росії у статусі біженця. У США йому пред’явили звинувачення у шпигунстві.

Дивіться також: Ветеран АТО Віталій Галіцин втратив зір в АТО, а у США отримав надію побачити світ знову

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG