Спеціальні потреби

Обама обіцяє відповісти на втручання Росії у президентські вибори


Президент вважає, що такі дії не можна залишати без відповідіПрезидент США Барак Обама заявив, що США вдадуться до заходів проти Росії або будь-якої іншої держави, яке спробує втрутитися в американські вибори.

«Думаю, немає сумнівів, що при спробі будь-якої іноземної держави вплинути на чесність наших виборів, ми повинні вжити заходів. І ми зробимо це», - сказав Обама в інтерв'ю Національному громадському радіо 15 грудня.

Він додав, що частина цих заходів може бути «явною і публічною, частина - ні».

ЦРУ прийшло до висновку, що російські хакери зламали комп'ютери Демократичної партії, щоб оприлюднити потенційно компрометуюче електронне листування про передвиборчу кампанію Гілларі Клінтон і тим самим допомогти республіканцеві Дональду Трампу перемогти на виборах.

За словами високопоставлених представників Білого дому, таке не могло статися без відома або участі російського президента Володимира Путіна.

За словами Обами, в розвідувальних агентствах досі проводиться «цілий ряд оцінок», і він чекає остаточного звіту про те, хто саме був причетний до атак, і які їхні мотиви.

«Однак це зовсім не применшує значення основного пункту: під час виборів усі зрозуміли, що російські кібератаки були покликані створити більше проблем для кампанії Клінтон, ніж для кампанії Трампа», - пояснив він.

Обама відмовився сказати, чи вважає він, що російське втручання коштувало Клінтон перемоги на виборах. За його словами, вирішальне значення на президентських виборах можуть зіграти різні фактори, проте немає сумнівів в тому, що кібератаки вплинули на ситуацію.

Він також не сказав, чи вірить він у те, що у кампанії Трампа була якась роль в кібератаках крім використання опублікованих матеріалів в своїх політичних інтересах.

Обама додав, що він не може збагнути проросійську позицію Трампа, який наполягає, що Росія не ламала комп'ютерів демократів.

«Є чимала кількість республіканців, які завзято критикували мене за те, що я недостатньо жорстко веду себе з Росією, - сказав президент. - Деякі з них в ході кампанії підтримали Дональда Трампа ... Така непослідовність змушує думати, що їх позиція щодо Росії кожного окремого дня залежить від міркувань політичної вигоди».

Дивіться також: Яким бачать західні експерти і дипломати економічне майбунє України?

Яким бачать економічне майбунє України західні експерти і дипломати? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:39 0:00

XS
SM
MD
LG