Спеціальні потреби

Путін особисто причетний до спроб втручання в хід виборів в США - NBC


Джерела NBC News кажуть, що російський лідер віддавав вказівки щодо використання матеріалів, отриманих в результаті хакерських атак

Представники американської розвідки «з високою мірою впевненості» прийшли до висновку, що президент Росії Володимир Путін був особисто причетний до таємної російської кампанії втручання в хід президентських виборів в США.

Про це повідомила телекомпанія NBC.

Посилаючись на неназвані високопоставлені джерела в американській розвідці, телекомпанія заявила, що, згідно з новою інформацією, Путін особисто віддавав вказівки про організацію витоку та використання матеріалів, отриманих в результаті зламу комп'ютерних систем Демократичної партії.

Телекомпанія зазначає, що інформація надійшла від дипломатичних джерел і агентів, що працюють на союзників США.

Путін переслідував відразу кілька цілей, повідомило NBC News високопоставлене джерело в розвідці.

Те, що починалося, як «вендета» проти Гілларі Клінтон, перейшло в спроби продемонструвати корупцію в американській політиці і «відколоти ключових американських союзників, створивши імідж, що інші країни більше не можуть покладатися на США як на надійного глобального лідера», - заявило джерело.

В кінцевому підсумку, як зазначає NBC, ЦРУ прийшло до висновку, що російський уряд домагався обрання Дональда Трампа.

ФБР і інші відомства не цілком погоджуються з таким висновком, але мало хто з офіційних осіб буде заперечувати, що мета російської операції полягала в завданні шкоди кандидатурі Клінтон через витік компрометуючого електронного листування, що стосується демократів, вказала телекомпанія.

Як повідомляє NBC, найновіша інформація дозволяє зробити набагато глибші висновки, ніж та інформація, на яку США покладалися в жовтні, коли 17 розвідувальних відомств підписали заяву, в якій пов’язали атаку на Національний комітет Демократичної партії з Росією.

У тій заяві йшлося, що «тільки самі високопоставлені офіційні особи Росії могли санкціонувати таку діяльність».

Тепер США мають у своєму розпорядженні надійну інформацію, яка пов'язує Путіна з цією операцією, повідомила телекомпанія. Фраза «з високою мірою впевненості», яку використовують представники розвідки, має на увазі, що наявні у них дані є практично безперечними, - зазначає NBC.

Дивіться також: Яким чином Дональд Трамп планує поєднувати свій бізнес по всьому світі з президентством

Яким чином Дональд Трамп планує поєднувати свій бізнес по всьому світі з президентством. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:13 0:00

XS
SM
MD
LG