Спеціальні потреби

Не вся розвідка США підтримує висновки ЦРУ про втручання Росії у вибори - Reuters


Джеймс Клеппер
Джеймс Клеппер

Офіс директора Національної розвідки США (ODNI) Джеймса Клеппера не підтримує позицію Центрального розвідувального управління (ЦРУ) в тому, що Росія втручалася у вибори президента США, щоб вплинути на їх результат.

Про це пишуть Марк Госенболл і Джонатан Ландей у статті у Reuters з посиланням на трьох неназваних американських чиновників.

Джерела підкреслюють, що ODNI не оспорює результатів розслідувань ЦРУ російських хакерських операцій, але й не підтримує висновки відомства з уваги на відсутність переконливих доказів, що Москва мала на меті забезпечити перевагу Трампа над кандидатом від Демократичної партії Гілларі Клінтон на листопадових президентських виборах.

Позиція відомства, яке об’єднує 17 окремих розвідувальних агентств США, може надати Трампу нової зброї оспорювати висновки ЦРУ, які він назвав «смішними», і надалі наполягати на відсутності доказів причетності Росії до кібератак.

«ODNI не стверджує, що агентство ЦРУ помиляється, а тільки те, що вони не можуть довести наміри», - уточнив один з неназваних посадовців. Представник ODNI відмовився від коментарів у цій справі, - зазначає Reuters.

Посадовці також повідомили, що Федеральне бюро розслідувань (ФБР) з тієї ж самої причини відмовилося підтримати висновки ЦРУ.

Офіс національної розвідки США під керівництвом директора Джеймса Клеппера був створений після терактів 11 вересня 2001 року за рекомендацією Комісії, яка розслідувала обставини атак. Завдання відомства – покращити координацію між 17 розвідувальними агентствами США.

У жовтні уряд США офіційно звинуватив Росію у веденні кампанії кібератак, скерованих проти американських політичних організацій напередодні листопадових президентських виборів. Президент Обама сказав, що він попередив Володимира Путіна про наслідки таких атак.

Повідомлення про перевірку ЦРУ, результати якої не були оприлюднені, спонукали лідерів Конгресу закликати до розслідування справи втручання Росії у вибори.

Минулого тижня президент Обама доручив розвідувальній спільноті США перевірити матеріали, пов’язані з кібератаками та зовнішнім втручанням у хід президентських виборів і передати йому результати огляду до 20 січня.

Нагадаємо, у ЦРУ прийшли до висновку (після виборів), що Росія втручалася в президентські вибори в США для того, щоб допомогти Трампу здобути перемогу. Вони вказують на те, що тільки електронне листування із зламаних серверів демократів, в тому числі листи голови виборчого штабу Гілларі Клінтон Джона Подести, було оприлюднено через WikiLeaks.

Це, зазначив один з посадовців, слабкий доказ, на якому базувати аналітичну оцінку.

Дивіться також: Нова адміністрація США повинна підтримати натовські амбіції України - Зігіс Павільйоніс

Нова адміністрація США повинна підтримати натовські амбіції України - Зігіс Павільйоніс. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:42 0:00


Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG