Спеціальні потреби

Після трагедії життя в Новому Орлеані пожвавлюється


Навіть сьогодні, через 5 років після трагедії, багато речей у Новому Орлеані все ще нагадують про жахливі події тих днів. Втім, місцеві жителі намагаються ці неприємні спогади минулого хоча б частково перетворити на позитив. Так, один ремісник перетворює залишки металевого непотребу на… щось приємне і красиве.

Бізнес в історичному Французькому кварталі Нового Орлеана потрохи пожвавлюється, вважає один з продавців місцевого базару – ремісник Стефано Веласка. Він емігрант з колишньої Чехословаччини. Після вторгнення радянських військ у Чехословаччину в 1968 році він переїхав до США. Спочатку працював у ресторані, а відтак вирішив змінити професію і стати ремісником, виробляючи прикраси з недорогого металу.
Втім ураган Катрина порушив ритм життя, внісши свої корективи. Стихія, що забрала життя друзів і завдала мільярдних збитків, підштовхнула Стефано почати виготовляти предмети, які б нагадували людям про Новий Орлеан. Він розповідає:

«Після урагану я почав шукати спосіб, як можна було б рекламувати Новий Орлеан, адже ми втратили тут багато людей. Тоді ми ще не знали, чи вдасться коли-небудь повернути це місто до життя».

Свої ідеї він почав втілювати у витвори з металу, якого тоді, після урагану Катрина, було більше ніж вдосталь по всьому місту.

«Після того, як я зробив очі, я беруся робити ніс, який є найбільш важливою частиною обличчя», – каже Стефано, не перериваючи роботи.

Туристи, як Сара з Лос-Анджелеса, знаходять щось особливе у цих невеличких творах мистецтва. Вона купила браслет, зроблений з різних металів, які Стефано підібрав на вулицях. Вона захоплена браслетом:

«Гадаю, це одна з найкрасивіших речей, яку можна зробити. Я вийшла з родини ювелірів, тож мені подобаються такі предмети, вони красиві і унікальні».

XS
SM
MD
LG